Rušné ráno zažili pred pár dňami obyvatelia Hrebendovej ulice v hlavnom meste. Pred domom, kde býva známy advokát Ján Čarnogurský, syn exministra, horelo smetiarske auto. Na miesto preto ihneď vyrazili hasiči aj polícia. „Vybrali odtiaľ potom elektrickú kolobežku, ktorá to celé spôsobila. Ako ju mohli len tak vyhodiť,“ povedal nám jeden z obyvateľov ulice. Podľa jeho slov mala kolobežka pochádzať z odpadu známeho advokáta. Toho sme oslovili mailom, na našu správu však stále nereagoval.

Nik sa nezranil

Požiar nám potvrdili samotní hasiči, podľa ktorých došlo našťastie len k zadymeniu, ktoré sa im podarilo rýchlo zlikvidovať. Podľa hovorkyne mestskej spoločnosti OLO, Zuzany Balkovej sa pri incidente nik nezranil a ani na vozidle nevznikli žiadne škody. „Dôvodom bola elektrická kolobežka, ktorá sa nachádzala v zbernej nádobe pod vrecami so zmesovým komunálnym odpadom. Po vysypaní zbernej nádoby do vozidla, batéria pri kontakte s lisom spôsobila požiar. Privolaná hasičská záchranná služba v krátkom čase situáciu dostala pod kontrolu,“ dodala Balková.

Polícia prípad síce podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave, Jany Šimunkovej, zaevidovala, no vzhľadom na súvislosti a charakter prípadu sa vecou ďalej nezaoberá.