Ani stranícke, ani súkromné, vraví Robert Kaliňák, keď sme sa ho pýtali, aké auto ho doviezlo na snem, ktorý mal Smer-SD 8. decembra v Trenčíne. Scéna nás zaujala, lebo predsa len nie je úplne bežné, že sa politici nechávajú voziť, ak nevykonávajú nejakú vládnu funkciu, alebo im nezabezpečí odvoz strana.

Z exministra Kaliňáka sme vysvetlenie "dovozu" na snem ťahali ako z chlpatej deky. Keďže odmietol, že by bol VW Touareg jeho súkromným či straníckym autom, zaujímalo nás či ide o zapožičané vozdilo a z akého titulu ho poslanec využíva. "Prečo by som nemohol? Nie je to žiadna vec, na ktorej by sa podieľali daňoví poplatníci,"reagoval protiotázkou.

Dozadu: Na sneme Smeru v Trenčíne začiatkom decembra Kaliňák nastupoval na zadné sedadlo. Oficiálne už vodiča a ochranku nemá.
Dozadu: Na sneme Smeru v Trenčíne začiatkom decembra Kaliňák nastupoval na zadné sedadlo. Oficiálne už vodiča a ochranku nemá.
Zdroj: Július Dubravay

Keď sme vyčerpali sériu tipov, odkiaľ by teda vozidlo mohlo pochádzať a mysleli sme si, že exminister svoj odvoz nechá opradený rúškom tajomstva, povedal ako to je. "Poprosil som kolegu, aby ma odviezol, to je celé," povedal s úsmevom. "Nemám ochranku, ani súkromnú. Teraz napríklad šoférujem svoje auto sám. Na snem to však bolo ďalej, potreboval som tam ešte niečo riešiť a teda bolo jednoduchšie opýtať sa kolegu, či ma nezvezie," dodal.

O akého kolegu, či zo strany alebo z parlamentu, išlo, sme sa nedozvedeli. Robert Kaliňák však má stále ešte zaužívané zvyky z ministerských čias. Lebo nevieme ako vy, ale my nasadáme na predné sedalo, ak nás vezie kolega.