Stane sa tak počas návštevy Ríma, kde sa Fico v sprievode svojej delegácie zúčastní neformálneho summitu predsedov vlád Európskej únie.

Zoberie aj Majku?

A keďže súčasťou delegácie bude aj hlavná štátna radkyňa Mária Trošková, nie je vylúčená, že k svätému otcovi pôjde Fico práve po boku tejto tmavovlásky. Ženy, ktorá svojim vzhľadom a krásnymi fotkami - nezabudnuteľné sú najmä tie, kde si stroho oblečná strká do úst banán, či kde sa nahodená len do viac odhaľujúcej ako zahaľujúcej spodnej bielizne zvodne opiera o traktor -, očarila nejedného zástupcu mužského pohlavia.

Napriek zaujímavej minulosti sa však Majka dnes prezentuje ako slušné až prudérne žieňa, ktorého ruku zdobí ružencový prsteň. Návštevu pápeža by preto zrejme vnímala ako ďalší vrchol svojej životnej cesty.

Mečiarova Anna

Ak by fešanda Majka svojho šéfa na audienciu skutočne sprevádzala, pre Slovensko by to nebola pravá takáto skúsenosť. V apríli 1995 vtedajší premiér Vladimír Mečiar zobral k najvyššiemu pontifikovi Jánovi Pavlovi II. namiesto manželky svoju pravú ruku, blondínku Annu Nagyovú.

Niektorí politici to označili za vskutku nevhodné.

Faktom však je, že Roberta Fico príjme pápež František na audiencii spoločne s ďalšími predsedami vlád a prezidentmi štátov Európskej únie, ktorí sa o deň neskôr zúčastnia neformálneho summitu. Očakáva sa, že počas neho sa lídri dvadsaťosmičky vyjadria ako bude únia fungovať po vystúpení Veľkej Británie