Ako píše Plus JEDEN DEŇ, exšéfka zdravotníckeho výboru našla Mišku na sociálnych sieťach na základe priezviska. "Obidve sme vyrastali ako jedináčikovia s tým, že sme o sebe vzájomne vedeli, naše maminy nám povedali, že existujeme, ale nebol tam nikdy nejaký kontakt. V podstate až v dospelosti som prišla za mamou, že chcem Mišku nájsť a spoznať,“ začala svoje rozprávanie Bittó Cigániková.

"Napísala som jej a ten prvý rozhovor mám aj uložený. Pýtala som sa jej, či sa náhodou jej otec nevolal Slavo. Ona mi odpísala, že áno. Druhá otázka bola: Sedíš? A keď mi odpísala, že sedí, tak som jej napísala, že asi som jej sestra. A potom to už išlo,“ opisovala politička.

Miška tiež zvažovala, že ju vyhľadá a preto sa potešila. Sestry sa ešte v ten večer stretli v reštaurácii a ako hovorí Bittó Cigániková "absolútne si sadli". "Bol to zvláštny pocit, keď dospelý človek vchádza do reštiky a máte prvýkrát v živote vidieť svoju sestru. Aká bude a aké bude stretnutie? – behalo mi po rozume. Išla som tam s malou dušičkou. Predstavila som sa, objali sme sa a bolo to strašne super. Začali sme sa rozprávať tak, ako keby sme sa poznali už dlho. Odvtedy sme v dennom kontakte a tešíme sa jedna z druhej,“ rozpráva natešene saskárka.

Na prvé stretnutie so sestrou prišla Bittó Cigániková aj s malým synom. "Keď sme sa prvýkrát stretli, môj mladší syn Tomáško mal asi pol roka a niesla som ho vo vajíčku. Teda ja som už mala dve deti. Miška bola vtedy ešte slobodná, dnes má už tiež dve deti – Melinku a Maťka,“ ozrejmila a dodala, že bola aj pri ich pôrodoch. "Zobrali ma do rodiny a veľmi sa z toho teším,“ vraví.

Podobajú sa nevlastné sestry? FOTO si pozrite v GALÉRII.

"Moja sestra je doslova a do písmena moja osudová známosť,“ prízvukovala. "Pamätám si, že keď sme si písali, aké sme navzájom, tak sme sa smiali, aké sme rovnaké. Napríklad obe sa úplne neorientujeme v mapách a obe nemáme rady karfiol,“ poznamenala žartom poslankyňa.