Svoju úradovňu presunul z ministerstva do kaviarne vzdialenej pár metrov a spokojne tam so svojím známym riešil pre životné prostredie určite zásadný biznis.

Jeden z najbohatších ministrov tejto vlády vyšiel z budovy ministerstva v piatok popoludní. Na Námestí Ľudovíta Štúra už bola zaparkovaná motorka Harley Davidson. Sólymos sa s jej šoférom vybral do malého lokálu, kde pri stolíku začali rozhovor. Ich stretnutie mohlo vyzerať skôr ako voľnočasové posedenie dvoch kamarátov pri kávičke - Sólymos v rifliach a tričku s motorkárom vo veste a s helmou v ruke. V skutočnosti však zrejme začali rozoberať obchodné záležitosti. Minister totiž pohľadom prechádzal dokumenty, ktoré mu jeho spoločník predostrel. O čo išlo, sme sa opýtali priamo na ministerstve. Podpredseda Mosta-Híd však tému rozhovoru aj identitu svojho spolubesedníka odmietol prezradiť.

„V tom čase mal osobné stretnutie v kaviarni v blízkosti ministerstva, no stretnutie bolo súkromného charakteru a nijako nesúviselo s ministerstvom životného prostredia,“ povedal nám hovorca Tomáš Ferenčák.

Súkromné stretnutie?: O čom minister rokoval s neznámym mužom, ministerstvo odmietlo povedať. Vraj išlo o jeho súkromnú aktivitu.
Zdroj: Július Dubravay

Na štátnom?

O tom, či išlo o súkromné stretnutie, však možno prinajmenšom zapochybovať. Papiere, ktoré mal Sólymos v rukách, mali totiž nadpis „Marína pre malé plavidlá“ a išlo o akúsi prezentáciu k súťažnému návrhu. Súčasťou titulnej strany bola aj informácia, že ide o prenájom konkrétnych pozemkov v Šamoríne. Možno je len náhoda, že v Šamoríne vlastní rozľahlé pozemky a vodné plochy Vodohospodárska výstavba, čiže štátny podnik spadajúci priamo pod ministerstvo životného prostredia. Žeby išlo o súkromný prístav na štátnych vodných plochách?

Majetný

Minister Sólymos za boháčmi z koaličnej strany Smer rozhodne nezaostáva. V bratislavskej časti Rusovce si postavil rodinný dom s rozľahlou záhradou a so záhradným domčekom. Byt vlastní aj v Starom Meste a len pre zaujímavosť - je susedom herečky Petry Polnišovej. Nehnuteľnosť vlastní aj v zahraničí, konkrétne na Jadrane. V chorvátskom pobrežnom meste Sukošan si zaobstaral apartmán. Rozľahlá marína s luxusnými jachtami je od neho vzdialená pár ulíc.

Politikovi sa darí tiež v biznise. Je spolumajiteľom firmy Slomik, ktorá je výhradným distribútorom známej športovej značky, a má obchody v najväčších nákupných centrách po celom Slovensku. Jej minuloročné tržby dosiahli 16 a pol milióna a zisk 1,6 milióna eur. Sólymos sa v tomto prípade, rovnako ako v prípade svojho kaviarenského stretnutia, zahral na tajnostkára a svoj obchodný podiel v eseročke akosi pozabudol uviesť v poslednom majetkovom priznaní.