Blaženu Martinkovú označil bývalý premiér Vladimír Mečiar v deväťdesiatych rokoch za svoju „poradkyňu pre všetko“. Spájal ich dôverný vzťah, Mečiar podporoval Martinkovej umeleckú kariéru, počas ktorej sa prezentovala ako operná diva. Rodina Martinkovcov bola v období premiérovania Vladimíra Mečiara známa, manžel Karol sprivatizoval piešťanské kúpele. Blažena sa pohybovala v blízkosti vtedajšieho predsedu vlády a HZDS, ale po odchode z politiky, keď sa s manželom usadili v Rakúsku, trpela depresiami a paranoidnou schizofréniou.

Desivá spomienka

Duševná choroba sa u nej naplno prejavila, keď dobodala mladšieho syna Filipa. Krvavú spomienku opísal neskôr na blogu - týmto spôsobom sa snažil vyrovnať s traumou. „Jednu noc v októbri 2000, keď som mal deväť rokov, mama vtrhla do izby. Z plných pľúc kričala: „Zomri!“ Prvé, čo som uvidel, bolo, že nad hlavou držala veľký kuchynský nôž a jej poskakujúci kríž na retiazke, keď priskočila k posteli,“ napísal. Spôsobila mu niekoľko bodných zranení a ako sa bránil, prišiel o prst.

FOTO BLAŽENY MARTINKOVEJ A  ÚTOČNÍČKY Z  POBEDIMA V GALÉRII ►►► TU

Martinková sa neskôr ako 44-ročná obesila v sprche psychiatrickej liečebne. Tragédiám v rodine nebol ešte koniec. Jej starší syn Karol ako 35-ročný spáchal samovraždu tiež.