Editkine problémy

Situácia okolo ťažko chorého dvojročného dievčatka trpiaceho spinálnou svalovou atrofiou II. typu sa opäť skomplikovala. Niekoľko týždňov po tom, ako súd nariadil štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni uhradiť malej Editke Rischerovej dvojmiliónový liek Zolgensma, prišlo nemilé prekvapenie. Takzvaný odvolací súd vyhovel sťažnosti poisťovne, čo zjednodušene znamená, že úhradu liečby zamietol. Choré dievčatko však Zolgensman už dostalo, otázne teda je, od koho bude poisťovňa milióny vymáhať. Editkini rodičia sa v tejto súvislosti obrátili na Ústavný súd. Domnievajú sa totiž, že odvolací súd mohol svojím rozhodnutím porušiť základné právo ich dcéry na súdnu ochranu a na spravodlivý súdny proces.

Situácia okolo ťažko chorého dvojročného dievčatka trpiaceho spinálnou svalovou atrofiou II. typu sa opäť skomplikovala.
Zdroj: facebook

Včely v paláci

Nielen na prechádzky sa využíva záhrada v Prezidentskom paláci, v ktorom aktuálne úraduje hlava štátu Zuzana Čaputová. Práve z jej úst sme sa dozvedeli veľmi potešujúcu správu, a , že okrasný areál slúži aj na chov výnimočných tvorov. Konkrétne včiel, ktoré podľa prezidentky potrebujú našu ochranu. Uviedla to v rámci Svetového dňa včiel, pričom zdôraznila, že ich osud závisí aj od správania ľudí k životnému prostrediu. „Dnes vieme, že tieto výnimočné tvory sú nielen usilovným výrobcom medu a ďalších produktov, ale predovšetkým sú nenahraditeľnou súčasťou ekosystému našej planéty. Ak by včely vyhynuli, hrozil by taký istý osud aj nám,“ skonštatovala hlava štátu. V Prezidentskom paláci aktuálne chovajú štyri včelie rodiny.

Hlinovo srdce

Všelijaké reakcie vyvolal svojím najnovším rozhodnutím politik a aktivista Alojz Hlina. Jedna z nich, zverejnená na sociálnej sieti, sa niesla vo vskutku veselom duchu. Vraj „asi som si mal dať pri kosení čiapku. Zjavne mám úpal. Vraj bude expredseda KDH kandidovať za SaS. Dávajte si pozor na májové slnko, vie byť fest silné“. Nuž, úpalom to veru nebolo. Kresťansky založený Alojz Hlina to myslí úplne vážne. Teda to, že do nadchádzajúcich parlamentných volieb pôjde vo farbách liberálnej Sasky. Priniesť do nej chce svoje srdce, ktoré vraj vždy patrilo slabším, podvedeným a tým menej šťastným. Životne dôležitý orgán ponúkne Hlina voličom na 150. mieste kandidačnej listiny.

Honba na Aláča

Šéf Slovenskej informačnej služby Michal Aláč leží komusi poriadne v žalúdku. Asi. Lebo ináč by predstavitelia čerstvej úradníckej vlády, ktorá chcela krajinu pokojne priviesť do septembrových volieb, nedostávali opakovane otázku ohľadom výmeny riaditeľa tajnej služby. Odpovedal na ňu napokon aj samotný premiér Ľudovít Ódor, ktorý uviedol, že je stále otvorená. Vraj o tom chce rozhodnúť až po presnom zorientovaní sa v situácii a zvážení všetkých „za a proti“. Pripomenul, že personálna zmena na čele SIS nie je až takou bežnou, ak však bude Aláč poslúchať, nie je vylúčené, že vo funkcii zotrvá.

Šéf Slovenskej informačnej služby Michal Aláč leží komusi poriadne v žalúdku.
Zdroj: MARTIN DOMOK

Parlamentní výletníci

Ináč sa jednoducho nedalo! S týmto sa Robert Fico musel s občanmi podeliť. Lebo taká nehoráznosť sa často nevidí. A zatiahnuť chceli do nej aj dvoch poslancov jeho strany. No on im urobil škrt cez rozpočet. Vytmavil im to v priamom prenose. Predsedovi Národnej rady Borisovi Kollárovi a spol., ktorý už bol takmer pobalený na veľmi zaujímavú pracovnú cestu. Čo presne bolo jej cieľom, ťažko povedať.

Zrejme otužovanie dobrých vzťahov našej krajiny s niekoľkými štátmi Južnej Ameriky. Slovenská parlamentná delegácia plánovala dobré meno našej vlasti šíriť v luxusných hoteloch na Kube, v Uruguaji či v Brazílii, kde sa vraj chystali aj k soche Ježiša Krista v Riu de Janiero. To všetko podľa Fica asi za milión eur. Z cesty napokon nič nebolo, lebo poslancov do volieb čaká ešte množstvo práce. Doma na Slovensku. 

Z cesty poslancov do Ria napokon nič nebolo, lebo poslancov do volieb čaká ešte množstvo práce.
Zdroj: Instagram