V skorých ranných hodinách sme zastihli ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského aj s manželkou na letisku v Bratislave. On s veľkým bordovým kufrom, jeho pani  s príručným tmavým čakali na odbavenie v letiskovej hale.

Do exotického Ománu cestovali s cestovnou kanceláriou BUBO, ktorá sa "blysla" už pri prvej vlne pandémie.  Riaditeľ cestovky vtedy lákal ľudí na cesty  videom, v ktorom hovoril, že ľudia budú umierať  a preto treba zo Slovenska ujsť.

"...rada, ktorú nemôžu dať žiadni politici svojim voličom, ale ja to elite Slovensku, ktorá s Bubom cestuje, ponúknuť môžem. Teraz je ten čas, vyberte si svoj zájazd, zažite tú najlepšiu dovolenku," hlásil Ľuboš Fellner.

Privátne lietadlo, vyhradená pláž

Aktuálne na svojej weobvej stránke Bubo píše: "V bezpečnej bubline privátnym lietadlom z Bratislavy do päťhviedičkového hotela priamo na pláž. Bezpečná destinácia, ktorú sme realizovali ako jediná cestovná kancelária na Slovensku aj v roku 2021. Pláž aj najlepšia reštaurácia v Salalahu vyhradená pre nás. Tenis aj footgolf priamo v rezorte."

Cena je pri tejto destinácii uvedná 3 285 eur na osobu.

Na zasadnutie vlády spod palmy?

Na štvrtok 30. decembra je naplánované zasadnutie slovenskej vlády. Konať sa bude online od dvanástej hodiny, čo by minister Lengvarský mohol by troche dobrej vôle stihnúť.  Stačí keď si zoberie notebook a urobí si pohodlie na lehátku pod palmou. Obyčajným Slovákom môže naordinovať ďalšie obmedzujúce opatrenia zabraňujúce šíreniu koronanvírusu a potom sa konečne ponorí do morských vĺn.

Tešíme sa, ako sa pán minister vráti po Novom roku do našich zdevastovaných nemocníc krásne opálený. 

Mohlo by vás zaujímať: