Tip na článok

Bola postrachom mafiánov, teraz buduje advokátsky supertím: K exprokurátorke sa zbiehajú nespokojní elitní policajti

Po niekdajšom zástupcovi riaditeľa Úradu boja proti organizovanej kriminalite Rudolfovi Cádrovi (43) začína v advokátskej kancelárii Evy Mišíkovej pracovať aj Marek Gajdoš (37). Donedávna bol šéfom vyšetrovateľov Gorily.

Galéria k článku (7 fotografií )
Marek Gajdoš u prezidenta Kisku
Marek Gajdoš u prezidenta Kisku
Marek Gajdoš u prezidenta Kisku

Frustrovaní

Keď Marek Gajdoš ohlásil odchod z policajného zboru, vzniklo malé zemetrasenie. Dôvody jeho rozhodnutia chcel poznať prezident republiky, aj opoziční poslanci.

Gajdoš bol považovaný za špičkového vyšetrovateľa, na stole mu stále ležal spis Gorila, teda najväčšia korupčná kauza hýbajúca verejným životom a on sa rozhodol odísť do civilu pred jej uzavretím.

Ďalší Kaliňákov superbiznis: Minister strelil lukratívne pozemky, štát prišiel o státisíce

Celú pravdu, prečo po sedemnástich rokoch v Policajnom zbore SR odchádza preč, sme sa nedozvedeli, lebo je viazaný mlčanlivosťou. Z jeho vyjadrení však bolo zrejmé, že problémom bolo ovplyvňovanie vyšetrovania Gorily a on sa odmietol tomuto stavu prizerať.

Eva Mišíková: Bývalá prokurátorka dozorovala najznámejšie a najzávažnejšie kauzy. Foto: Norbert Grosz

EXKLUZÍVNE spoza mreží: Mikuláš Černák prehovoril pre Plus 7 Dní!

Zhruba tri roky pred Gajdošom opustil policajné zložky jeho niekdajší nadriadený Rudolf Cádra. Ten sa venoval hlavne odhaľovaniu zločineckých skupín, bol postrachom piťovcov, riešil vraždy mafiánskych bosov, ale aj kauzu skupinka. Bol známy tým, že kauzy neodkladal do skrine.

Šokujúce priznania mafiánov: Piťovci prehovorili o vražde bosa Takáča, študenta Tupého aj Ernesta Valka

Lenže jedného dňa ho nadriadení z ničoho nič preložili na úplne iný odbor a Cádra na tento absurdný krok reagoval výpoveďou. Pri hľadaní svojej ďalšej cesty oslovil Evu Mišíkovú, ktorú považuje „za jednu z najlepších odborníkov na trestné právo“.

Priveľa prosieb o pomoc

V tom čase už Mišíková rozbiehala advokátsku prax. Štyridsať rokov, teda celý svoj profesný život pracovala ako prokurátorka, väčšinu tohto času pôsobila na Generálnej prokuratúre SR, ale po kulminácii útokov na svoju osobu odmietla akceptovať, že ju cielene odstavili od nových prípadov.

Mafiánsky boss Piťo: Vraždil holými rukami, teraz prelomil mlčanie a žiada 22 rokov väzenia

Z Generálnej prokuratúry odchádzala s povesťou bojovníčky proti mafii, mohla ťažiť zo svojho renomé - užívať si dôchodok a popri tom rozdávať rozhovory, či komentovať aktuálne dianie. Ale priveľa ľudí ju žiadalo o právnu radu, prosíkalo o pomoc a tak si otvorila si advokátsku kanceláriu. Cádra bol prvým elitným policajtom, ktorý hľadal uplatnenie svojich skúseností a schopností u Mišíkovej a od prvého mája u nej začal pracovať aj Gajdoš.

Černák ukázal prstom priamo na Mečiara: Ty si si nás objednal!

Marek Gajdoš u prezidenta Kisku
Marek Gajdoš u prezidenta Kisku
Matej Jankovič

Marek Gajdoš u prezidenta Kisku. Foto: Matej Jankovič

Rozprávkové majetky Kaliňáka a Počiatka: Kde na toto zobrali?

„Je to pravda. Marek Gajdoš nastúpil do mojej advokátskej kancelárie ako koncipient. Prejavil záujem pracovať u mňa a vzhľadom na to, že poznám jeho odborné i osobnostné kvality, som sa rozhodla prijať ho,“ potvrdila nám informáciu Mišíková.

TRENDové témy na Pluska.sk:

VIDEO Plus 7 Dní