Tip na článok
Leopoldovska väznica.

Bordel v base: V leopoldovskej väznici vyčíňal zlodej, ukradol tri vrecká cementu

Žiadna panika! Nič závažné sa nestalo. To len neznámy páchateľ sa vlámal do leopoldovskej basy, teda jednej z najprísnejšie strážných väzníc na Slovensku.

Ale keďže rozsiahlym šetrením sa zistilo, že vlastne nič dôležité neukradol, iba tri vrecká cementu, tak pohoda. Vec netreba nikde hlásiť, nikoho o tom informovať. Ani ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú, ktorej rezort fungovanie slovenských väzníc zastrešuje.

Asi takto nejako poňalo vedenie Zboru väzenskej a justičnej stráže vysvetľovanie udalosti, ktorú pred pár dňami zaznamenali v Ústave na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Teda v zariadením, z ktorého začiatkom júna ušiel nebezpečný väzeň a len niekoľko týždňov predtým tam bachari mali donaha vyzliecť dvojicu dôchodcov, keď tam prišli navštíviť syna.

Vo väznici sa kradlo. No a čo? Foto: Norbert Grosz

Najnovšiu udalosť pre PLUS 7 DNÍ potvrdil hovorca ZVJS Adrián Baláž. ,,Dňa 17. augusta 2016 v ranných hodinách bolo zistené, že z vonkajších priestorov plynovej regulačnej stanice prišlo pravdepodobne k odcudzeniu stavebného materiálu slúžiaceho na úpravu týchto priestorov, bez známok poškodenia oplotenia alebo iného násilného vniknutia. Uvedený priestor sa nachádza mimo stráženej časti ústavu Leopoldov a nie je zabezpečený kamerovým systémom alebo inými bezpečnostnými prvkami. Na základe uvedenej skutočnosti bol bezodkladne preverený stav výdaja a použitia tohto stavebného materiálu, pričom bolo zistené, že chýbajú tri vrecia cementu. Ďalšie okolnosti vzniknutej škody, ako aj prípadná miera zodpovednosti za jej vznik, je predmetom prebiehajúceho šetrenia zo strany ústavu," opísal Adrián Baláž.

Dodal pritom, že záležitosť nebola nikomu hlásená, lebo ,,vzhľadom na charakter tejto udalosti, okolnosti jej vzniku a výšku škody nepodlieha táto udalosť ohlasovacej povinnosti upravenej interným predpisom."

VIDEO Plus 7 Dní