Tip na článok
Nablízku: Minister sa vydal s priateľmi z bratislavského Harley-Davidson klubu na Záhorie, vedľa neho odparkované vládne auto.

Borec si to vie zariadiť, k harleyke potrebuje diskrétnych ochrankárov

Keď minister jazdí na motorke, ochrankári na neho dohliadajú z diskrétnej vzdialenosti.

Trošku vzrušenia zažívali cez víkend ochrankári, ktorí musia na ministra spravodlivosti Tomáša Borca dohliadať sedem dní v týždni. V nedeľu sa so svojimi synmi kochal rýchlymi autami na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

No deň predtým jazdil sám. Navliekol si na seba tričko, na ktorom bola vyobrazená dobre vyvinutá dáma, a štýlovú koženú bundu, z garáže vytiahol jednu zo svojich motoriek a s priateľmi z klubu majiteľov Harley-Davidson sa vydal osláviť druhé výročie jazdou po Slovensku.

Zdraviu prospešné

Harleyákov vraj spoznáte podľa toho, že pijú nealkoholické pivo, jazdia pomaly, aby si ich motorku mohlo obzrieť čo najviac ľudí, no predovšetkým milujú čerstvý vzduch. „Som v kontakte s prírodou. Navyše sa musím na jazdu sústrediť, vtedy vytesním z hlavy všetky iné myšlienky,“ vymenúval výhody svojho koníčka Borec.

Minister motorky miluje od puberty. Foto: Norbert Grosz

Začínal už v pätnástich na malej motorke, v súčasnosti má na výber z troch veľkých strojov. „Teraz som tu s turistickou motorkou, ktorá je pohodlná, odvezie ešte jednu osobu,“ povedal nám, no za seba si nakoniec nikoho neposadil.

Sledovali ho aj bez toho. Jeho ochrankári. „Pri predpisoch, ktoré platia, môžem podpísať takzvaný reverz, aby som bol sám. Ale dnes nepotrebujem súkromie. V podstate sa vedia správať diskrétne,“ vysvetlil nám krátko pred tým, ako sa zaradil do kolóny smerujúcej z Bratislavy na Záhorie.

Pomalým tempom - lebo, ako priznal, rýchlosť nad 100 kilometrov za hodinu mu je už nepríjemná. Jazdil aj bez kolegov z vlády Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, ktorí sa láskou k značke Harley-Davidson nikdy netajili.

Prečo tieto motorky tak priťahujú politikov, nám vysvetlil až šéf klubu Branislav Šimek: „Ľudia majú skreslenú mienku z amerických filmov zo sedemdesiatych rokov. Tam hrdina vyjde z basy, neuchytí sa v spoločnosti, tak si kúpi Harley- Davidson. V Európe to takto nefunguje. V klube máme veľa právnikov, lekárov, ale aj vplyvných ľudí.“

VIDEO Plus 7 Dní