Ako to vyzeralo na sneme hnutia, ktorému šéfuje známy multiotecko? Pozrite si GALÉRIU

Tak trochu v napätej atmosfére sa niesol úvod programového snemu hnutia Sme rodina. Delegáti, ale i zástupcovia médií netajili zvedavosť, či  túto príležitosť, čisto teoreticky, na svoje zviditeľnenie nevyužije jedna z nespokojných matiek detí Borisa Kollára. Ako je známe, s vysokopostaveným ústavným činiteľov a najznámejším slovenským multiotcom sa už istý čas, najmä cez sociálne siete, naťahuje Barbora Richterová. S touto počal dvoch synov, nuž a mladá dáma sa pred časom nechala verejne počuť, že predseda hnutia Sme rodina sa o nich nezaujíma.

Tí, ktorí očakávali počas snemu vzrušujúce ba až dramatické okamihy, ale skončili sklamaní. Barbora do bratislavskej Incheby, kde sa snem konal, nedorazila. Zato Boris Kollár tam priviedol inú ženu svojho života. Spolu s ním so služobného vozidla pomaličky vystúpila jeho 85-ročná matka Anna Gogová, ktorej sa ušlo dokonca čestné miesto v prvom rade, určenom pre stranícku elitu.

Matka s dcérami

S nie úplne svojou svokrou sa v sále zvítala poslankyňa Národnej rady SR Petra Krištúfková, ktorá má s Kollárom dcéru Ester. Aj táto bola na sneme prítomná spolu so staršou nevlastnou sestrou Vanessou. V tomto momente to síce vyznieva dosť pomotané, znalci rodinných pomerov Borisa Kollára však vedia, že Vanessa je Krištúfkovej druhá dcéra. Má ju s dnes už mŕtvym mafiánom Róbertom Diničom. Všetky tri sa farebne zladili a vrúcne pozdravili s najdôležitejšou ženou Borisa Kollára, pani Annou. Jednoducho taká rodinná idyla.

Nové logo

Ale keďže snem nebol prioritne o ženách pána predsedu, treba tiež uviesť, že jasajúci delegáti si z úst svojho šéfa vypočuli aj niekoľko múdrostí. Konkrétne niečo o víziách hnutia, ktoré si vo volebnom programe zvolilo štyri priority. Zamerané budú najmä na rodiny, veď ako ináč. Ide o domáce potraviny za férové ceny, istotu strechy nad hlavou, teda zaručené bývanie pre rodiny. Ďalšími prioritami sú bezúročné pôžičky do 1000 eur a dátová ekonomika.

Verejnosť sa tiež dozvedela, že hnutie mierne mení svoje logo. Aktuálne znie: Sme rodina, sme normálni. Nové stranícke heslo znie: Pomáhame, neriešime egá!

Predvolebného snemu hnutia SME RODINA sa zúčastnil aj poslanec a podnikateľ Martin Borguľa.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Ktoré ženy boli medzi delegátmi Sme rodina? Pozrite si GALÉRIU

Snemu sa zúčastnil aj poslanec Martin Borguľa, ktorý v vlani v decembri pred hlasovaním o osude vlády Eduarda Hegera, opustil stranícky klub v parlamente. V minulosti čelil Borguľa obvineniu z podplácania, ktoré mu na základe paragrafu 363 zrušil generálny prokurátora Maroš Žilinka.