Údajná diskreditačná kampaň voči Borisovi Kollárovi, o ktorej sám verejnosť informoval, neutícha. Predseda hnutia Sme rodina hovorí o organizovanej skupine, ktorá vypúšťa účelové informácie, ktoré majú podľa jeho slov viesť k likvidácii jeho mena, ale aj strany.

Podali ste trestné oznámenie na údajnú organizovanú skupinu, ktorá má o vás šíriť nepravdivé informácie. Prečo by to robili?

Skupina má za cieľ diskreditovať moje meno a hnutie Sme rodina a tým ovplyvniť verejnú mienku a priebeh volieb.

Aká je ich motivácia?

Buď je to len osobný cieľ pána Zoroslava Kollára voči mne, alebo celej strane, ale to už nech vyšetria orgány činné v trestnom konaní.

Začiatkom júla dal portál aktuality.sk priestor Tomášovi Rajeckému, ktorý v rozhovore uviedol, že na pomstu dôvod nemá.

Pozrite sa, pán Rajecký sa mi nemá za čo mstiť, ale rovnako nemal dôvod ani na pomstu voči pánovi Kiskovi . Je to nedôveryhodná osoba, ktorá je presne za tento trestný čin odsúdená (Tomáš Rajecký bol odsúdený na podmienenčný trest v prípade zverejnenia daňových dokumentov spoločnosti Andreja Kisku, pozn. redakcie). Toto čo robí teraz mne, robil presne aj pánovi Kiskovi.

Na snímke predseda hnutia Sme rodina a predseda NR SR Boris Kollár počas tlačovej konferencie k mimoriadnej 96. schôdzi Národnej rady SR k jeho odvolávaniu z postu predsedu NR SR 4. júla 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Zdroj: Pavol Zachar

Uviedli ste, že v prípade diania okolo vášho mena ide o konkrétnu sumu 40 tisíc eur pre konkrétnu osobu.

Áno, ponúkali konkrétnej osobe takúto sumu za diskreditáciu mojej osoby a organizuje to táto skupina. Konkrétne Rajecký obvolával všetky nakrúcania videí, ktoré robí Šoun. Na generálnu prokuratúru som dal jasné listinné dôkazy, konkrétne text, kde dotyčná osoba jasne popisuje všetky okolnosti.

Meno ste ale nezverejnili. Je to niekto politicky exponovaný?

Nie, nie je politicky exponovaný. Ale je tam dôkaz, že istej osobe bolo ponúknutých 40 tisíc eur od pána Zoroslava Kollára.

Pán Rajecký uviedol, že má aj ďalších asi 30 fotografií, ktoré by mohol zverejniť. A opätovne vás vyzval na detektor lži v súvislosti s možnými fyzickými útokmi k dnešným poslankyniam Petre Krištúfkovej, či Monike Péter.

Môže ich zverejniť aj 50. Niečo vám ale poviem. Ak sa dostaneme do polohy, že akýkoľvek kriminálnik bude hocijakého politika posielať na detektor lži, je to koniec demokracie. Na takúto výzvu ale reagovala napríklad pani Patrícia Vittek, ktorá potvrdila, že ani ja a ani ona neklameme. Jasne sa potvrdilo, že bolo na zdraví ohrozené maloleté dieťa, môj jednoročný syn. Preto sa nechcem zaoberať touto kriminálnou skupinou.

Boris Kollár so svojimi deťmi.
Zdroj: facebook/boris kollar

Vrátim sa ešte k možnému pozadiu zverejnených informácií. Ide iba o vašu podnikateľskú minulosť, alebo v tom môže byť pred voľbami aj politický záujem?

Ja som podnikateľskú minulosť so Zoroslavom Kollárom a ani s pánom Rajeckým nikdy nemal. Pán Rajecký je blízky spolupracovník pána Kollára, figurovali aj v známej kauze cigariet a celý život sú v mafiánskych zoznamoch pod Piťovcami. Pán Rajecký si teda len plní svoju úlohu voči svojmu donorovi Kollárovi. Je od neho finančne závislý celý život.

A po tej politickej rovine?

Počul som niečo, ale tu dôkazy nemám. Namiesto toho, aby sme riešili veci, ktoré Slovákov teraz trápia, riešime tu Tomáša Rajeckého a jeho fotografie z Kuby. Koho zaujímajú 20 rokov staré fotografie? Ako ovplyvňuje život obyvateľov roku 2023 kauza spred dvanástich rokov v mojej rodinnej vile? Sú to iba zástupné témy, ktoré nás majú dostať mimo hry a ovplyvniť výsledky volieb. Najprv využili kanál Barbory Richterovej, teraz sa do skupiny pridal Šoun. Pripravujem ešte ďalšie trestné oznámenia na tohto pána za klamstvá a budem požadovať ako odškodné obrovské sumy peňazí.