Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) sa ospravedlní vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi, až keď bude úplne zbavený obvinenia. Uviedol to na piatkovej tlačovej konferencii v reakcii na žalobu, ktorú mal naňho vyšetrovateľ podať pre výroky o "čurillovskej mafii".

"Pán vyšetrovateľ Čurilla je stále trestne stíhaný. Pokiaľ mu bude zrušené stíhanie generálnym prokurátorom alebo rozhodne súd, ktorý povie, že trestný čin nenaplnil, potom sa k tomu postavím čelom a pánovi Čurillovi sa ospravedlním. Dovtedy nemám dôvod to urobiť," skonštatoval Kollár. Podotkol, že Čurilla zrejme nemá rovnaký meter, keďže mu neprekážali výroky iných osôb. Kollár preto verí, že vo svojom profesijnom živote má iný prístup a k porušeniam zákona pristupuje u každého rovnako.

FOTO v GALÉRII

Portál aktuality.sk informoval, že vyšetrovateľ Čurilla mal na Kollára podať žalobu na ochranu osobnosti. Má v nej žiadať verejné ospravedlnenie a odškodné 100.000 eur. Žaloba mala byť reakciou na výroky Kollára po zadržaní a obvinení štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, medzi ktorými bol aj Čurilla.