Tip na článok

Bos Černák sa zľakol. Záhadný status z jeho Facebooku zmizol

Informácia o podpore malých onkologických pacientov už na jeho facebookovej stránke nevisí

Galéria k článku (11 fotografií )
Onkologické centrum v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici: Práve sem mal putovať časť z financií, ktoré Černák zarobil predajom svojej knihy.
Riaditeľka nemocnice Marianna Hoghová: O údajnej spolupráci s Černákom nevedela. Dar od neho by každopádne odmietla.
Onkologické centrum v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici: Práve sem mal putovať časť z financií, ktoré Černák zarobil predajom svojej knihy.

Útok na city

Príspevok z 28. decembra minulého roka stiahol správca stránky len pár hodín po tom, ako sme čitateľov informovali o cynickej Černákovej hre. V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, kam mal výťažok z knihy putovať, totiž o údajnej pomoci nikto nič nevedel a riaditeľka nemocnice Marianna Hoghová bola zo spájania tohto zdravotníckeho zariadenia so zločincom odsúdeným na doživotie poriadne rozhorčená.

Černák si útokom na city ľudí zjavne pomohol. Jeho fanúšikom sa predstava pomoci ťažko chorým deťom veľmi páčila, našli sa aj takí, ktorí sa rozhodli kúpiť knihu napriek tomu, že jednu už doma majú.

Riaditeľka Hoghová a rovnako aj zástupca občianskeho združenia, s ktorým nemocnicou spolupracuje, však o dare od zločinca odsúdeného na doživotie nechcú ani počuť. „Ak si chce Černák vykúpiť svedomie, nech to robí iným spôsobom,“ uviedla Hoghová. „Dary, ktoré sme doposiaľ dostávali, šli vždy z čistých zdrojov. Bez problémov sa vieme každému darcovi pozrieť do očí.“

Mal by pomôcť tým, ktorým ublížil

Namiesto falošných signálov chladno kalkulujúcich s očistením svojho mena, by Černák - ak ho teda svedomie naozaj hryzie - mal desaťtisíce získané z predaja knihy o svojej krvavej mafiánskej kariére venovať rodinám zavraždených. Mnoho žien ostalo bez manželov, mnoho detí ostalo bez otcov len preto, lebo tak rozhodol veľký bos Mikuláš Černák.

VIDEO Plus 7 Dní