Tip na článok
V uniforme: Takto začínal svoju politickú kariéru Marián Kotleba.

Branky, body, Kotleba alebo ako si Česi uťahujú z našich náckov

sel

Zakázať svojvoľné umelé prerušenie tehotenstva? Áno, známy predvolebný evergreen si opäť našiel svojich poslucháčov. Nečudo, že si za kontroverzné slová kotlebovcov vyslúžili výsmech aj u našich západných susedov.

Galéria k článku (7 fotografií )
Župan Marian Kotleba: K podozreniam o čudných peniazoch na vlastnom účte sa nevyjadril.
Marian Kotleba
Kotleba kedysi: V uniforme pospolitosti. Aj jeho návrh na zákaz interupcií akoby z oka vypadol zdôvodneniam zákona o ochrane plodu za slovenského štátu.

„Obrovské množstvo nádejných matiek ide na potrat len kvôli kariére, povýšeniu v práci, kvôli udržaniu si štíhlej postavy, kvôli zhýralému životnému štýlu a túžbe „predĺženia“ si mladosti, či kvôli pohodlnosti,“ aj takto šokujúco zdôvodnili kotlebovci návrh na sprísnenie potratovej politiky. V čase, keď počet potratov na Slovensku klesá, sa nedá nazvať tento návrh z dielne ĽSNS inak ako kontroverzný. A neušiel pozornosti ani našich českých susedov. A tí si ho veru vychutnali. Vo videoformáte českého Blesku s provokatívnym názvom Branky, body, kokoti – predkladateľ návrhu Marián Kotleba si užil zopár minút slávy. Aby bolo jasné, v relácii, ktorá sa za pár týždňov vyšvihla na vysokosledovaný formát, s nadsázkou upozorňujú na témy a návrhy politikov, ktoré ženám skôr škodia ako pomáhajú. Reláciu vtipne moderuje česká herečka a držiteľka ceny Thálie Tereza Dočkalová. No a v poslednej časti sa „zaslúžene“ venovala aj slovenskému politikovi.

Marian Kotleba
Marian Kotleba
Matej Kalina

Progresívni Íri

„Zatiaľčo v katolíckom Írsku sa prednedávnom rozhodli povoliť potraty aj v inom prípade ako je len možné ohrozenie života matky, na Slovensku navrhuje kontroverzný politik Marián Kotleba presný opak,“ načne Dočkalová citlivú tému, ktorú nedávno predložili v našom parlamente. „Pre tých, ktorí tak starostlivo nesledujú dianie pod Tatrami, pripomínam, že tento pán je nacionalista, ktorému sú ukradnuté akékoľvek základné slobody a práva.“ Počas komentára sa vo videoformáte objaví u nás pomerne známa fotografia Kotlebu v gardistickej uniforme, ktorá ho sprevádza už roky.

Potrat pre celulitídu?

„A dôvod? Na potrat podľa Kotlebu chodí mnoho nádejných matiek, len preto, aby im neušlo povýšenie v práci, nestĺstli, a mohli sa i naďalej venovať svojmu zhýralému životnému štýlu,“ s iróniou v hlase cituje česká herečka rétora Kotlebu. Možno líder opozičnej strany hovoril aj o svojej kolegyni Natálii Grausovej, ktorá sa k potratu - ešte počas štúdia medicíny - sama priznala. Hoci dnes pani poslankyňa tvrdí, že „umelý potrat je zabitie, úkladná vražda nevinného dieťaťa“. Potratovú tému česká herečka Dočkalová zakončila vtipným odkazom pre Kotlebu: „Úprimne, potrat nie je dobrý, ale tipla by som si, že ženy chodia na potrat skôr preto, že sú v prdeli než kvôli strachu z celulitídy.“

Prečítajte si tiež:

VIDEO Plus 7 Dní