Tip na článok
Parkovisko pod Starým mostom.

Bratislava má nový lunapark. Pod Starým mostom

Poznáte ten socialistický vtip o Čukčoch? Vraj za cára mali iba dva pocity a za komunizmu už tri. Pocit chladu a pocit hladu zostali a pribudol pocit vďačnosti! A asi tak je to aj s parkoviskom pri divadle Aréna, pod Starým mostom v Bratislave.

Galéria k článku (7 fotografií )
Parkovisko pod Starým mostom.
Parkovisko pod Starým mostom.
Parkovisko pod Starým mostom.

Stále počúvame, ako chce mesto odľahčiť dopravu v centre, ako vychádza v ústrety motoristom a dalo im k dispozícii bezplatne takú veľkú odstavnú plochu. Lenže - akú?

Iba spomienky

Skvelú! Zaberá presne ten priestor, kde mala kedysi Bratislava lunapark. A súčasťou lunaparku bolo aj bludisko a autodrom. Je vám za nimi ľúto? Netreba. Veď sú tam aj dnes, lenže v trochu inej podobe. Skúste sa chvíľu pozerať zo Starého mosta dole a uvidíte. Autíčka vyzerajú, akoby blúdili, hľadali cestu k miestu, kde zaparkujú. Motajú sa pritom ako opité. Zatiaľ však do seba nenarážajú, asi preto, že si vodiči riadia dopravu sami a nepomáha im v tom polícia.

Parkovisko pod Starým mostom.
Parkovisko pod Starým mostom.
Foto: Viktor Malý

Keď človek počúva velikášske reči o tom, ako chceme odľahčiť dopravu v centre mesta, ako vybudujeme odstavné plochy, nevie, či sa má smiať alebo plakať. Takáto plocha je zatiaľ iba jedna, zrejme neoficiálna, práve pod Starým mostom. Čoraz viac ľudí ju využíva a do centra idú peši alebo električkou. Správne! Lenže, kde to vlastne parkujú?

Parkovisko pod Starým mostom.
Parkovisko pod Starým mostom.
Foto: Viktor Malý

Diera na diere, niektoré výmoly sú také, že ak si ich nevšimnete, necháte v nich kolesá. Keď sú zaliate vodou po daždi, človek, ktorý nepozná tento "terén", by sa mu mal zďaleka vyhnúť. Inak sa mu ľahko stane, že sa prepadne hneď na krátkej príjazdovej ceste k parkovisku - jama s hĺbkou dobrých 50 centimetrov. Ak má šťastie a nezničil si auto, môže pokračovať ako na lyžiarskom slalome ďalej. Čo sa dá obísť, treba obísť, ak netušíte, čo je pod vodou, radšej zastaňte. Ale na konci vás čaká pekný výhľad na mesto.

Na hlavné mesto Slovenska, Bratislavu. Krásavicu na Dunaji. Ó áno, sme vedeniu mesta vďační za tento dar, za to, že tu smieme stáť. Nuž, presne ako tí Čukčovia. Parkujeme s pocitom vďačnosti!

VIDEO Plus 7 Dní