Tip na článok

Bratislavčania v šoku: Zo dňa na deň prišli o cenný majetok. V tejto oblasti vyčíňajú zlodeji!

Pondelkové ráno už snáď nemohlo byť pre niektorých obyvateľov mestskej časti Staré Mesto v Bratislave horšie.

Nepríjemné prekvapenie čakalo obyvateľov niekoľkých bytoviek. Na ceste do práce zistili, že sa v bytových domoch kradlo. Zlodeji sa konkrétne zamerali na bicykle, ktoré zažívajú s príchodom pekného jarného počasia každoročnú revolúciu.

KRÁDEŽE ÁUT Kam sa strácajú zmiznuté autá? Touto skutočnosťou budete šokovaní!

„Bicykel môjho syna bol vo vchode na chodbe, zamknutý pevne o zábradlie. Zlodeji použili rebrík a cez pootvorené chodbové okno na prvom poschodí vnikli do bytovky - ten rebrík sme našli ešte stáť pod oknom. Prestrihnúť zámky už pre nich nebol žiadny problém,“ sťažuje sa čitateľka Martina. Keďže vo vchode nemajú bezpečnostné kamery, zmierili sa už s tým, že detský kvalitný bicykel už pravdepodobne neuvidia.

KRÁDEŽE ÁUT Tieto značky sú medzi zlodejmi najobľúbenejšie: Patrí k nim aj vaše auto?

Prepočítali sa

Rovnako krušné chvíle zažívala aj Monika, ktorá poprosila užívateľov sociálnej siete Facebook o zdieľanie fotografií údajných zlodejov, ktorí sú dokonca kamerovým záznamom zachytení priamo pri čine. „Dnes v noci našej dcérke ukradli z pred dverí v bráne bicykel, značky Specialized. Ružová farba, včera sa konečne naučila jazdiť bez pomocných koliečok, koľká radosť v jej očkách a nejakí haj*li si dovolia násilím vniknúť do domu a ukradnúť dieťaťu bicykel. Prosím, ak niekto pozná páchateľov, za akékoľvek info budeme vďační,“ napísala pani Monika a k príspevku dodala fotky, na ktorých ľahko rozoznať priamo tváre údajných páchateľov.

KRÁDEŽE ÁUT Zúfalí čitatelia: Márne pátrame po našich zmiznutých autách

Poznávate ich? Títo chlapi odcudzili bicykel malému dievčatku.
Poznávate ich? Títo chlapi odcudzili bicykel malému dievčatku.
Screenshot

Priamo pri krádeži! Foto: Screenshot

Zdá sa, že bicykle sú najmä v tomto ročnom období vyhľadávaným artiklom a vďaka čiernemu trhu a rôznym dostupným bazárom sa na internete predajú pomerne rýchlo. Títo „šikovní dlhoprstí“ však asi nerátali s tým, že ich zachytí bezpečnostná kamera.

KRÁDEŽE ÁUT Majitelia vozidiel zbystríte pozornosť: Prišla vám pokuta za ukradnuté auto? Vieme, kde je problém

Akékoľvek informácie o možných páchateľoch rovno komunikujte s políciou.

Viac na Pluska.sk:

VIDEO Plus 7 Dní