„A toto tu bolo aj minulý týždeň, keď som rodinu viezol na letisko,“ povedal muž z Nových Zámkov, ktorý tiež skončil v šore áut na príjazdovej ceste k bratislavskému letisku M. R. Štefánika. „Dal by som im aj viac ako štyri eurá za hodinu parkovania, ale zdá sa, že sme zase raz čosi nezvládli. Toto tu predsa nemá úroveň. Všetci pri krajnici, blikajú a čakajú, či ich neprídu pokutovať policajti.“

V šore...
V šore...
Zdroj: autor

Muži za volantom, aby mohli odísť, keby im chceli napariť pokutu, ženy „na úteku“, teda prebiehajúce cez cesty a kruhové objazdy smerom k letisku. Nezastavilo ich nič, pretože - ako sme sa dozvedeli, práve čakali veľkú skupinu detí, ktorá bola niekoľko týždňov v zahraničí. „To mám dcéru nechať stáť pred letiskom a zavolať jej, že nech ide taxíkom, lebo tu niet kde zaparkovať?!“ spýtala sa jedna z nich. A tak ste v sobotu večer mohli pozorovať pred letiskom zvláštny úkaz: zúriví muži v autách a ženy vrhajúce sa pod kolesá áut, aby privítali svoje deti.

OBSADENÉ. FULL.

Niet kde zaparkovať! To je ten problém. Napriek tomu, že navádzacie tabule vás posielajú hneď na niekoľko parkovísk a vôbec nie lacných. Na to vzdialenejšie, kde hodina státia vyjde na tri eurá a na to bližšie, kde to už stojí štyri eurá. Ale nestojí! Vojdete cez jednu rampu, vezmete si lístok, o dve minúty vyletíte cez druhú rampu a odovzdáte lístok.

Obsadené...
Obsadené...
Zdroj: autor

Bez platenia, lebo ste to stihli do „pätnásť minút zadarmo“. A tak sa môžete voziť aj dve hodiny. Nielen vy, všetci, ktorí stratili nervy, vybočili zo šory čakajúcich áut na príjazdovej ceste, previezli sa párkrát cez rampy a potom zase zaparkovali v nekonečnom rade. Alebo predbehli ostatných a zastali priamo pred parkoviskom so žiariacou ceduľou „OBSADENÉ. FULL.“

Postávanie vedľa cesty
Postávanie vedľa cesty
Zdroj: autor

Zdá sa, že sme zase raz čosi nezvládli. Stalo sa vám už vo viedenskom letisku Schwechat, že by naozaj nebolo kde zaparkovať? A to tam pristáva o čosi viac lietadiel ako tie dve, ktoré pristáli v rovnakom čase na bratislavskom letisku, čím spôsobili dopravný kolaps.

Pomsta býva sladká...

Ale pomsta býva sladká! Na tej veľkej prázdnej trávnatej ploche vedľa cesty, kde by pokojne mohlo byť ďalšie parkovisko, sa za pol hodiny vystriedalo pri jednom kríku zo päť mužov.

Možno vyhynie, toho amoniaku musí mať dosť. Ale prirodzené ľudské potreby sú rovnako prirodzené, ako túžba zaparkovať, keď idete dakoho čakať na letisko.