Do parlamentnej jedálne nebudú mať prístup poslanci Národnej rady ani ich asistenti a pracovníci médií. Stravovať sa v nich budú môcť len zamestnanci Kancelárie Národnej rady.

Rozhodol o tom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý o svojom kroku informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii. Skonštatoval, že nechce umožniť opozičným poslancom vytĺkať z tejto témy politický kapitál.

Kollár vysvetlil, že aj fabriky sú povinné zabezpečiť stravu svojim zamestnancom, preto vydávanie stravy v parlamentnom bufete chce pre zamestnancov kancelárie zachovať. V Národnej rade podľa neho pracuje asi 350 zamestnancov.

Poslancom sa nezabezpečí ani rozvoz jedál. Kollár tiež dodal, že nebude možné si ani vziať z jedálne jedlo v jednorazových obaloch. Poslanci podľa neho budú mať k dispozícii len pitnú vodu na sociálnych zariadeniach.

Kollár svoje rozhodnutie štýlovo zverejnil aj na FB s komentárom, že poslanci budú mať len pitnú vodu na toaletách.
Kollár svoje rozhodnutie štýlovo zverejnil aj na FB s komentárom, že poslanci budú mať len pitnú vodu na toaletách.
Zdroj: FB Boris Kollár

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (nezaradený) počas stredy kritizoval, že jedáleň v parlamente bude otvorená pre poslancov.

Kollár to označil za malichernosť a vytĺkanie politického kapitálu. Šéf parlamentu dodal, že na poslaneckom grémiu sa ešte skôr dohodli, že jedáleň zostane otvorená, pričom Pellegrini na stretnutí grémia chýbal.

 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Reklama skončí za 21sLive
00:01
00:20
00:22
 
 
 
 
 
 
Rozsah známy nie je
Rozsah poškodenia zatiaľ známy nie je, rovnako ako doba uzavretia expozície. Odpovede na tieto otázky prinesie až preskúmanie situácie počas najbližších dní. "Vstupná veža Starého zámku je ukážkou vplyvu prostredia a počasia na kultúrne pamiatky a po určitom čase opäť vykazuje potrebu opravy a reštaurátorského ošetrenia," dodala Páchniková.

Uzatvorené sú aj ďalšie dve expozície SBM. Návštevníkom nie je prístupné Banské múzeum v prírode, v jeho podzemnej časti nie je možné dodržať nariadenia prijaté Úradom verejného zdravotníctva. "Štôlňu Glanzenberg sme uzatvorili z prevádzkovo-technických dôvodov, nakoľko všeobecné pokyny pre návštevníkov sú im podávané v priestore, ktorý kapacitne nezodpovedá ani dvom osobám," informovala Páchniková.

Vypnúť reklamu
 

Obmedzenia v SBM navyše prichádzajú len krátko po skončení mimoriadne zlej letnej turistickej sezóny. Expozície múzea počas leta navštívilo o takmer 20.000 návštevníkov menej ako v rovnakom období minulého roka, čo sa odrazilo aj vo finančných príjmoch. "Múzeum eviduje k 4. októbru celkovú stratu v tržbách viac ako 71.000 eur," spresnila Páchniková.

 

 
 


Čítajte viac: https://myziar.sme.sk/c/22511337/dazd-poskodil-omietku-stareho-zamku-muzeum-museli-zatvorit.html