Nebude mať problémy ako iní mladí ľudia v blížiacej sa ekonomickej kríze. Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko kúpil pre svojho syna pekný bytík v novostavbe v bratislavskom Ružinove. Čerstvý dvadsiatnik má tak bez hypotéky bývanie za dvestotridsaťpäťtisíc eur.

Milionár

„Ja som vždy svoje príjmy priznával a pred vstupom do politiky som ako advokát zarobil nejaký ten milión,“reagoval Andrej Danko na našu otázku o bývaní pre jeho syna.

Byt s rozlohou sedemdesiat­osem štvorcových metrov nebol práve lacný, ale Danko si takúto kúpu mohol dovoliť. Štedrý tatko, ktorému ostatné voľby nevyšli ani náhodou podľa jeho predstáv, priznal za roky, keď bol vo verejnej funkcii, vždy aj príjmy zarobené mimo nej. Zvyčajne išlo o predaj nehnuteľnosti. V roku 2016 takto získal 236-tisíc, v roku 2017 až 285-tisíc eur a v roku 2018 208-tisíc eur. Na kúpu bytu teda podľa priznaných príjmov mal legálne získané prostriedky.

Podľa katastra nehnuteľností Danko obdaroval syna na Mikuláša v roku 2018. Študent dostal s bytom k dispozícii aj dve garážové státia. Nečudo, mladý Danko je milovník silných áut. Jeho Facebook sa hemží fotkami nabúchaných Mustangov a Chev­roletov. Odkazov na otca politika je skromnejší počet. Mladík podľa našich informácií otcov vstup do politiky niesol ťažko.

 

FOTO novostavby, kde kúpil Andrej Danko byt synovi, nájdete tu  >>

Prerába a prerába

Andrej Danko sa nikdy netajil tým, že na luxus nielenže má, ale rád si ho aj užíva. Rozvedený predseda SNS neskrýval ani svoje partnerky, ani honosnú vilu v Dúbravke. Trojpodlažná stavba má obytnú plochu 429 štvorcových metrov, plus 141 metrov terasy s prekrásnym výhľadom na mesto a okolité lesy. Danko kúpil vilu pred tromi rokmi, ale stále v nej nebýva.

Pôvodní majitelia pýtali za vilu v Dúbravke najmenej 499-tisíc eur a k tomu províziu pre realitného makléra. Jej hodnota bola pravdepodobne ešte vyššia, no keďže ju nedokázali dlhší čas predať, cena klesala.

Plocha pozemku 467 štvorcových metrov nie je až taká veľká, ale to je v tejto predraženej časti Bratislavy celkom bežné. V čase predaja udávali v jej vybavení podlahové kúrenie, klimatizáciu, hliníkové okná a dvere, ba dokonca osobný výťah.

Na prvom podlaží bolo v pôvodnej ponuke fitnes, vínna pivnica s predprípravou na kozub, sociálne zázemie, technická miestnosť, garáž pre tri autá. Na druhom podlaží mala byť veľkorysá obývacia izba s veľkými oknami, kuchyňa, komora, hosťovská izba so sociálnym zázemím a tri terasy.
Najvyššie podlažie domu zaberali tri spálne so šatníkmi, dve toalety s kúpeľňou, balkón a opäť dve terasy s úžasným výhľadom. V záhrade čakala dokončená hrubá stavba bazéna s protiprúdom.

Realitní makléri nám krátko po kúpe prezradili, že Danko urobil kúpou vily dobrý obchod, hoci na jej dokončenie odhadovali investíciu minimálne stopäťdesiattisíc eur. Líder národniarov potom pre PLUS 7 DNÍ upresnil, že dom financoval z vlastných zdrojov a časť zaplatil z hypotéky.

V súčasnosti vilu stále lemuje lešenie. Danko sa zrejme rozhodol pre väčšie zásahy. Zvonka je badateľné zrušenie jednej terasy a posunutie steny.

Bozkávam vás všade

Po posledných parlamentných voľbách bude mať Danko dosť času venovať sa dokončeniu svojej vily. Slovenská národná strana pod jeho vedením získala od voličov úbohé 3,16 percenta hlasov, z parlamentu
sa národniari museli pobrať preč.

Krátko pred voľbami vyšlo najavo, že Danko si telefonoval s volavkou Zsuzsovou, ktorá je obžalovaná z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V jednom z ich spoločných rozhovorov pobláznený Danko Zsuzsovej hovoril: „Bozkávam vás všade.“

S bozkávaním to mal Danko počas svojej politickej kariéry rozrobené viackrát. Keď sa prevalilo, že spolustraník vo funkcii ministra obrany Peter Gajdoš ho povýšil o osem hodností z desiatnika v zálohe na kapitána, Danko reagoval na kritiku bozkom na svoje kapitánske výložky. Postupne sa stal doslova hviezdou internetu. Pre krkolomný slovný prejav, ale aj neuveriteľnú schopnosť robiť veci tak, že zľudoveli.

FOTO čo všetko Danko bozkával, nájdete tu >>

Najväčšou kauzou Andreja Danka však bola jeho rigorózna práca. Denník N informoval o tom, že väčšinu práce s názvom Verejná správa a jej charakteristické črty odpísal z niekoľkých učebníc. Potvrdila to aj odborná komisia, no titul JUDr. Dankovi ostal.

Terč posmeškov

„Na protest proti praktikám Andreja Danka odchádzam z SNS,“ vyhlásil pred pár dňami podpredseda strany Štefan Zelník. Dankovi vyčítal, že počas štyroch rokov, čo boli národniari v parlamente, len kopil chyby. Preňho sa národniari stávali terčom až sarkastických posmeškov.

„Nedokázali sme ho priviesť k tomu, aby sa o veciach rozhodovalo odborne a tímovo,“tvrdí Zelník. „Slogan Hrdo, odborne, slušne bol fantastický, všetci boli nadšení. Postupne sa však veci menili k horšiemu,“ napísal na sociálnej sieti. Tvrdí, že Danko s podpredsedami nekomunikoval. Ten je zo Zelníkovho vyhlásenia zaskočený.

„Po voľbách sme predsa povedali, že všetci z vedenia skladajú funkcie, preto nerozumiem jeho slovám. Prečo nepríde na snem a nepovie to tam?“ ohradil sa Danko a pre denník Pravda pripustil, že v strane nie je práve najlepšia atmosféra.

„Asi sa takto ďalej nedá pracovať, niečo treba urobiť,“povedal a ublížene pripomenul, že Slovenskej národnej strane venoval desať rokov svojho života.

Mohlo by vás zaujímať: