Niekoľko mesiacov dozadu sa pár elitných policajtov, ktorí republike slúžia na Úrade pre ochranu ústavných činiteľov, posťažovalo médiám, ako veľmi trpia. Musia vraj robiť zhyby, brušáky, zvládať náročné fyzické tresty a počas skúšok si vraj od nadriadených vypočujú dokonca nadávky.

Kritika sa zniesla hlavne na hlavu riaditeľa štátnych "bodygardov", Petra Krajčíroviča. Tento štyridsiatnik dvadsať rokov chránil čelných predstaviteľov Slovenska, ale aj zahraničných štátnikov počas návštev u nás. Z funkcie odišiel aj preto, že už nechcel byť zodpovedný za podriadených, ktorí neboli v takej kondičke, aká sa od nich vyžaduje.

Nadával tým, ktorí zhyby či brušáky v požadovanom tempe nestíhali? "Pozrite sa, mám deti a trénujem deti a mládež v katarte, takže vulgarizmom sa snažím vyhýbať. Keď niekto na sebe nepracuje a nespĺňa kritériá, lebo sa mu nechce a je lenivý, tak je pre mňa žemla, ringla alebo iné detské výrazy typu pagáč," prezradil so smiechom.

Mohlo by vás zaujímať:

 

Aká je podľa Petra Krajčíroviča definícia silného chlapa? Ktorých politikov mali bodygardi najväčší problém "ustrážiť"? Aký odstup si musia držať s chránenou osobou? Je dôstojné sťahovať chráneného politika, nosiť mu botasky či vynášať smeti? Prečítajte si celý rozhovor v týždenníku PLUS 7 DNÍ >>