Pred sudkyňu Pamelu Zálesku prišiel na rad až po takmer deväťhodinovej výpovedi bývalého takáčovca Mateja Zemana. Bývalý viceprezident Dukly Trenčín Viliam Ružička mlčky prišiel k stoličke, ktorá je určená pre svedkov. Sadol si, prečítal prísahu a začal so svojou výpoveďou.

„Ku trestným činom, ktoré sú predmetom obžaloby sa ja žiadným spôsobom neviem vyjadriť. Nemám k tomu, čo povedať. Obžalovaného poznám zo športovej stránky. Mal na hokeji dvoch synovcov. Občas sme sa tam stretli. Mali sme na seba telefonický kontakt,“ začal so svojou výpoveďou Viliam Ružička

Súdne pojednávanie s bývalým šéfom úradu Špeciálnej prokuratúry Dušanom Kováčikom na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, ktorý e obvinený zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa, obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku, zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Na snímke je svedok Viliam Ružička.
Zdroj: MATEJ KALINA

„Vedel som, že obžalovaný zastáva funkciu špeciálneho prokurátora. Poznám sa s nim desať alebo jedenásť rokov.  Mimo zimného štadióna sme sa spolu nestrávali.“

Viliam Ružička ďalej pred súdom objasňoval svoj vzťah s mafiánom Kudličkom. Tvrdil, že s ním neriešil nikdy nič pracovné. Nikdy ho Kudlička o nič nežiadal a ani sa nevedel vyjadriť, či sa Kudlička poznal s obžalovaným Dušanom Kováčikom.

„S Kudličkom som nemal iný  ako kamarátsky vzťah. Žiadné peniaze som od neho nikdy nežiadal. Ľubomíra Kudličku poznám odkedy sa hrávala KHL v Bratislave. Mateja Zemana nepoznám. Nepoznám ani osobu s prezývkou Zemák,“ konštatoval Ružička.

Viac FOTO z pojednávania v GALÉRII

V roku 2009 Viliam Ružička odstúpil z funkcie viceprezidenta a do septembra 2020 bol  predseda predstavenstva Dukly Trenčín.