Vlastní viacero lukratívnych nehnuteľností v bratislavskom Starom Meste a pred pár týždňami začal stavať vilu na hradnom kopci, kúsok komplexu Bonaparte, kde aj s manželkou, bývalou tenistkou Karin Habšudodou, býva a kde vlastnia dva byty.

Podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ bol desaťárový pozemok, na ktorom manželia stavajú novú rezidenciu, na predaj za 950-tisíc eur. Ďalšie desaťtisíce zožerie výstavba a zariadenie. Odkiaľ na to bývalý komunálny politik zobral?

Bývalý viceprimátor Cílek: Peniaze na megastavbu vily dala manželka!

Karin Habšudová s deťmi: Cílekova manželka sa vraj stará o všetky veci spojené so stavbou vily. Foto: Michal Šebeňa

„Venuje sa tomu moja manželka. Kajka bola jednou z desiatich tenistiek na svete, takže určite si môžeme dovoliť stavať takýto dom,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ bývalý viceprimátor Milan Cílek. Jeho žena podľa ofociálnych údajov zarobila na prize money počas svojej kariéry približne 1,8 milióna dolárov.

Svoju tenisovú púť ukončila v roku 2003. Už pri prvom pohľade z vtáčej perspektívy je zrejmé, že nový rodinný dom Cílekovcov nebude patriť medzi tie skromnejšie. Ba začína sa vymykať aj stavebným regulatívom platným v danej lokalite.

Hoci podľa územného plánu zóny môže Milan Cílek môže zastavať iba tridsať percent z celkovej plochy, základy už teraz zjavne zaberajú omnoho viac. On tvrdí niečo iné. „Pozemok má tisíc metrov. To, čo ste odfotili, má 275 alebo 276 metrov, normálne je v povolení 295,5 metrov, ale ostatné je nechané ako rezerva, lebo do zastavanosti sa rátajú aj prístupové komunikácie,“ presviedča.

A zaujímavé vysvetlenie má aj na chýbajúcu tabuľu s označením stavby, ktorá má byť každému viditeľná z ulice. „Tabula tam je, len je na unimobunke a to by ste museli z chodníka, z takého parčíka, je to tam zarastené, tak z tade by ste to videli.“

Viac o podnikaní a honosnom živote kedysi druhého najvplyvnejšieho človeka na bratislavskom magistráte Milana Cíleka sa dozviete v najnovšom vydaní Plus 7 Dní