Tip na článok
Radoslav Procházka: Vzdal sa potápajúcej sa Siete pre lukratívne kreslo? Vpravo Ján Mazák: Známy a uznávaný odborník Súdnej rade nevyhovoval? Chýbal mu jeden hlas.

Čachre okolo Procházkovho fleku v Luxemburgu: Kvôli nemu odstavili známeho sudcu!

Procházkova ambícia na sudcu dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ navonok prekvapila. Podľa všetkého sa však v politických hrncoch varila už niekoľko týždňov vopred.

„Procházkove ambície sú skutočne širokorozchodné. To vyzerá na to, že chcel z politiky zdrhnúť už o päť minút skôr než teraz," myslí si historička práva Katarína Zavacká a podporila tak hlasy, ktoré hovoria, že Radoslav Procházka stranu Sieť vymenil za lukratívne kreslo.

Strana Sieť sa rozpadla. Vyjde jej gazda napokon z celého chaosu najlepšie? Foto:Archív

Mazák im nevyhovoval?

O kariérny posun sa totiž uchádzal aj uznávaný právnik Ján Mazák. Súdna rada sa však na jeho kandidátke nezhodla. K zvoleniu mu chýbal jeden hlas. Napriek tomu, že ide excelentného odborníka s praxou a post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ má byť obsadený najneskôr 1. septembra.

Zo zápisnice z voľby, ktorá vyznieva priam komicky, je jasné, že niekto nemal záujem, aby bol tento post tak skoro obsadený.

Viac sa dočítate v novom čísle PLUS 7 DNÍ už túto stredu!

VIDEO Plus 7 Dní