Ešte v lete dávala známa odborníčka na protokol dlhý rozhovor ženskému mesačníka Emma o tom, aká je jej práca pre prvú slovenskú prezidentku dôležitá. Nevyzeralo to tak, že by mala spolupráca týchto dvoch blonďatých dám skončiť. A predsa, od 1. októbra už Zuzana Čaputová služby Kataríny Strýčkovej nepotrebuje.

Bolo ich priveľa?

"V kancelárii prezidenta republiky SR som pracovala ako externá poradkyňa prezidentky v oblasti protokolu na základe dohody o pracovnej činnosti v rozsahu maximálne 10 hodín týždenne. Predmetnú dohodu som ukončila k 30. septembru 2019," napísala Plus 7 dní Strýčková. Dôvod ukončenia spolupráce neprezradila. Prezidentská kancelária hovorí, že odborníčkina mesačná odmena bola okolo 1100 eur v hrubom.

Profesionálka: Strýčková sa starala hlavne o prezidentkine šaty. Služobnými cestami sa rada pochválila.
Profesionálka: Strýčková sa starala hlavne o prezidentkine šaty. Služobnými cestami sa rada pochválila.
Zdroj: archív KDS

"Mojou pracovnou náplňou vrámci trojmesačného pôsobenia bolo poskytovanie odborných osobných konzultácií prezidentke, komplexná príprava šatníka na oficiálne príležitosti (nástupné oficiálne návštevy), s tým súvisiaca starostlivosť a osobná asistencia v rámci oficiálnych reprezentatívnych povinností prezidentky doma a v zahraničí a zúčastňovanie sa na určených oficiálnych podujatiach alebo pracovných cestách prezidentky," priblížila Strýčková v odpovedi na čo ju vlastne Čaputová využívala. Lebo okrem externej protokolistky má prezidentka k dispozícii celé oddelenie zamerané na pravidlá etikety na tej najvyššej štátnej úrovni. Zamestnáva na ňom sedem ľudí.

Súkromné fotografie

 Počas služobných ciest má hlava štátu k dispozícii navyše aj niekoľko ľudí, ktorí pracujú pre slovenské veľvyslanectvo v danej krajine. Na prvých pracovných cestách, podobne ako na tej nedávnej v USA, zvykla Čaputovú sprevádzať aj Katarína Strýčková. Tvrdí však, že náklady na cesty si hradila sama. Zrejme má na mysli ubytovanie, lebo cestovala pravdepodobne s kolegami vo vládnom špeciáli. "Spomínaný pobyt v Spojených štátoch som si hradila sama zo svojich zdrojov. Napriek tomu som v programe pracovnej cesty vykonávala niektoré činnosti podľa dohody, podľa potreby a požiadaviek,"uviedla Strýčková.

Potrebovala ju: Katarína Strýčková robila prezidentke tri mesiace osobnú protokolistku. Koncom septembra skončila, prečo zostáva záhadou.
Potrebovala ju: Katarína Strýčková robila prezidentke tri mesiace osobnú protokolistku. Koncom septembra skončila, prečo zostáva záhadou.
Zdroj: archív

V uplynulých dňoch mala problémy s disciplínou v prezidentkom paláci zamestnakyňa tlačového oddelenia, henrieta Hajtová. Že by skončila Strýčková kvôli aktivite na sociálnych sieťach? "Moja činnosť na sociálnych sieťach bola, je a ostáva pod vysokou mierou sebakontroly. Vzhľadom na diskrétnu povahu mojej práce vždy beriem do úvahy možné vplyvy a súvislosti, a dôrazne tým dbám na dôstojnosť každého človeka, ktorému radím, vrátane hlavy štátu. Mám za to, že na mojich sociálnych profiloch žiadny príspevok, ani výsostne súkromného charakteru, nikdy nebol pre nikoho urážlivý, zosmiešňujúci, hanlivý, alebo celkovo nevhodný," obhajuje sa. 

Kto z prezidentkinho tímu vtipkuje na instagrame? Ktorá jej zamestnankyňa sa venuje líčeniu, ktorá zas tancuje pri tyči? Celý článok o Čaputovej "expertoch" si môžete prečítať v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Mohlo by vás zaujímať: