Pondelkové vydanie svetového ekonomického denníka Financial Times sa dostalo na pulty novinových stánkov s fotkou budúcej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej s kyticou tulipánov, alebo ako hovorí nadpis: „Slovenskí voliči prinášajú liberálne víťazstvo v strednej Európe“. Pravda, v rámci V4 sme prezidentku ženu nemali.

Pozrime sa, koho máme na titulke

Denník zverejnil foto titulky na svojom Facebooku. Podľa mien, to komentovali i Slováci, či znalí miestnych pomerov. Tu je niekoľko z nich:

„Proud to have a new elected Slovak President on front page.“ (Hrdý na novozvolenú slovenskú prezidentku na titulnej strane).

„End of communism, meciarism and ficomafianism after 30 year (1989).“ (Koniec komunizmu, mečiarizmu a ficomafianizmu po 30 rokoch (1989). „S takýmito vyhláseniami, by som bol opatrnejší,“ objavila sa reakcia pod týmto komentárom.

„Uuuh look who made it to the front page?“ (Uh, pozrime sa, koho mám na titulke)

Sleduje Sorosovu líniu?!

Na víťazstvo Zuzany Čaputovej zareagovali v podobnom duchu i ďalšie renomované zahraničné médiá už krátko po zverejnení prvých predbežných výsledkov. Pozrime sa na nadpisy niektorých z nich:

  • Americký denník The New York Times napísal: Liberálna environmentálna aktivistka a relatívny nováčik v politike prilákala voličov zhrozených korupciou a politikou hlavných strán
  • Agentúra Associated Press: Liberálny nováčik Čaputová bola zvolená za prvú slovenskú prezidentku
  • Agentúra Reuters: Víťazom prezidentských volieb je slovenská Erin Brokovich
  • Britská verejnoprávna televízia a rozhlas BBC: Kandidátka bez politickej skúsenosti porazila vysokopostaveného diplomata
  • Agentúra AFP: Pozorovatelia prirovnávajú Čaputovú k Macronovi
  • Agentúra APA: Víťazstvo Čaputovej je napriek očakávanému výsledku "senzáciou"
  • Provládny maďarský portál Origo.hu: V SR vyhrala voľby Čaputová, ktorá sleduje Sorosovu líniu

 

Mohlo by vás zaujímať: