Mať za zákazníčku prezidentku, to je česť. Zuzana Čaputová si pustila do domu v Pezinku usilovných chlapcov. Úlohu mali jasnú! Ochrániť prezidentku pred neželanými slnečnými lúčmi, ktoré vedia z domu spraviť neznesiteľný skleník hlavne počas horúcich letných dní.

Žalúzie sú v dnešnej dobe samozrejmosťou. Prezidentka zvýšila svoj komfort bývania, keď vnútorné žalúzie vymenila za modernejšie vonkajšie. Promi zákazku u prezidentky zverejnila firma na svojom Facebooku 2. februára tohto roka. Na fotkách sú ale prezidentka aj muži od žalúzií v letnom oblečení, takže inštalácia musela prebiehať za prieznivejších hydrometeorologických aj pandemických podmienok. Prezidentka pritom preberala žalúzie v rovnakých modrých šatách, v akých predstavila vlani v auguste verejnosti cez sociálne siete nového člena domácnosti – šteniatko labradora menom Leon.

FOTO domu prezidentky Čaputovej pred a po inštalácii nových vonkajších žalúzií v GALÉRII

Čaputová býva v dvojdome v Pezinku, ktorý vlastní sama po vyrovnaní bezpodielového vlastníctva rozvedených manželov. Podľa jej majetkových pomerov, ktoré Čaputová zverejnila pred prezidentskými voľbami ako kandidátka na hlavu štátu, bol v tom čase dom zaťažený hypotékou. Čaputová ho kúpila za 148-tisíc eur, ale jeho vtedajšiu cenu odhadla na 170-tisíc eur. V dome zostala s dvomi dcérami bývať aj po zvolení do funkcie. 

FOTO Čaputovej v záhrade svojho domu v Pezinku v GALÉRII