Prechod Pluta cez horoskop Slovenska v minulom roku naznačoval zásadný predel v slovenskej spoločnosti, hovorí český astrológ Jiří Kubík. Revolučná atmosféra v našej krajine sa zrejme podpíše aj pod výsledky prezidentských volieb. Aké majú z astrologického hľadiska šance uspieť traja najfavorizovanejší kandidáti?

Jiří Kubík, ktorý, mimochodom, vypracoval horoskop aj Milošovi Zemanovi, exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ zhodnotil šance Maroša Šefčoviča, Zuzany Čaputovej a Štefana Harabina. Všetci traja nám ochotne zaslali údaje, ktoré astrológ pri tejto úlohe nevyhnutne potrebuje. „Dostal som k dispozícii dátumy a hodiny narodenia troch kandidátov, ktorí podľa volebných prieskumov môžu mať šancu uspieť,“ vysvetľuje. Ktorý z nich má teda najväčšie predpoklady na úspech a komu sú hviezdy naklonené o niečo menej?

Jiří Kubík tvrdí, že ak chceme skúmať astrologické vplyvy v súvislosti s voľbami, musí začať horoskopom Slovenska. „Bez akýchkoľvek politických predsudkov je stále funkčný horoskop zo 14. marca 1939. Naznačuje dôležité medzníky štátu v rokoch 1948, 1968, 1993 aj pri vstupe do EÚ v roku 2004 a vidno aj aktuálnu revolučnú náladu na Slovensku,“opisuje.

Na horoskop Slovenska pôsobia podobné vplyvy ako v roku 1993, teda energia veľkej príležitosti. „Bez zveličenia môžeme konštatovať, že toto obdobie predstavuje pre Slovensko veľký potenciál na zmenu, zbavenie modelov, ktoré sú už prežité,“hovorí.

Šefčovič na vlne úspechu

*24.7.1966 (LEV)

Zo všetkých troch kandidátov má astrologicky najsilnejší horoskop. „Obsahuje konštelácie, ktoré tradiční autori považovali za kráľovské. Slnko v Levovi a v desiatom dome,“rozpráva Kubík astrologickou terminológiou. „Z hľadiska osobnostných dispozícií obsahuje horoskop Maroša Šefčoviča najväčšie predpoklady na spoločenský úspech, zastávanie vysokých politických funkcií. Je tu mimoriadna osobná charizma a príjemnosť, ktoré môžu zastierať, že ide v zásade o ambiciózneho pragmatika. Jednoznačne sleduje svoje ciele a v istom zmysle slova môže byť presvedčený, hoci oprávnene, o svojej výnimočnosti,“ rozoberá slovenského diplomata a podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu.  Horoskop tohto skúseného politika má podľa českého astrológa predsa len slabinu. „Sú ňou pochybnosti o sebe v súk­romnom živote. Ide však o hrdého človeka, ktorý slabosti v tejto oblasti bude schopný ťažko pripustiť,“ dodáva.

Podľa českého astrológa má Maroš Šefčovič mimoriadny horoskop, ktorý ho predurčuje na dlhodobé kariérne úspechy. „V tejto chvíli je na vlne jupiterovskej vlny, ktorá je o úspechu a naplnení. Ak vo voľbách neuspeje, ďalej sa povezie ešte mnoho rokov na výslní verejného života. To, že je podpredsedom komisie EÚ, nie je náhoda. Aj v budúcnosti má veľké šance zastávať najvyššie politické funkcie na Slovensku,“pokračuje ďalej Jiří Kubík. Na druhej strane dodáva, že tieto prezidentské voľby budú pre Šefčoviča ovplyvnené celým radom skôr nepriaznivých faktorov, ktoré pôjdu výrazne proti nemu. „Je to spoločenský dopyt po zmene a udalosti minulého roku. Svojím spôsobom je spätý s tým, proti čomu aktuálne Slovensko protestuje. Nie div, že v období volieb fungujú na jeho horoskop konštelácie zvratov, šokov, sklamaní, prekvapení. Akokoľvek to je, z troch kandidátov má na výkon funkcie najväčšie predpoklady. Voľby sa však podľa môjho názoru nekonajú pre neho v pozitívnom období,“ objasňuje.

Kandidát na post prezidenta Slovenskej republiky Maroš Šefčovič so svojou manželkou Helenou v predvolebnom rozhovore pre týždenník Život.
Kandidát na post prezidenta Slovenskej republiky Maroš Šefčovič so svojou manželkou Helenou v predvolebnom rozhovore pre týždenník Život.
Zdroj: MATEJ KALINA