Tip na článok
Rok 2013: Odsúdenec Bono, alias Milan Majerčík, vľavo, so sudcom Najvyššieho súdu Štefanom Harabinom a s odborníkom na ženskú krásu Jozefom Oklamčákom.

Celebrita Harabin: Takto sa ním chváli objednávateľ troch vrážd!

Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin má smolu na ľudí. Fotografiou s ním sa chválil muž odsúdený za objednávku troch vrážd.

Galéria k článku (5 fotografií )
Harabin, Oklamčák a režisér Juraj Jakubisko.
2008: Nerozlučná dvojka - Štefana Harabina vídať na spoločenských akciách často s Jozefom Oklamčákom.
2014: Nerozlučná dvojka - Štefana Harabina vídať na spoločenských akciách často s Jozefom Oklamčákom.

Štefan Harabin je persóna dobre známa nielen v slovenskom súdnictve, ale i v šoubiznise. Či už ako predseda Najvyššieho súdu, alebo minister spravodlivosti nepohrdol pozvánkami na rôzne spoločenské akcie.

V šoubiznisovej relácii Smotánka „prerazil“ ako tanečná hviezda, vo Vilomeninách si rovno zatancoval s moderátorkou Smotánky Erikou Judínyovou. Nemožno sa preto čudovať, že sa s ním ľudia nielen radi stretli, ale i fotili. Bezúhonní, no aj tí s pošramotenou minulosťou.

V objatí

Príležitosť zvečniť sa s ním na jednej fotografii si nedal ujsť ani súčasný odsúdenec z východného Slovenska prezývaný Bono. V roku 2013 na jednom z plesov zapózoval s Harabinom a s jeho kamarátom Jozefom Oklamčákom, držiac dôverne vtedajšieho šéfa Najvyššieho súdu okolo krku.

Keď sme sa spýtali Harabina na jeho vzťah k Bonovi, povedal, že ho nepoznal a že si pri fotografovaní nepýta od ľudí občiansky preukaz. „Je jedným z mnohých, ktorí sa chcú so mnou, ako s osobu známou, fotografovať. Od týchto záujemcov si občiansky preukaz nepýtam,“ uviedol Harabin.

Teda išlo o náhodnú fotografiu s jemu neznámym človekom, podobne ako sa fotia turisti s miestnymi v exotických krajinách. Ak je teda uvedená fotografia výsledkom náhody, ukazuje sa, že Harabin, v súčasnosti sudca Najvyššieho súdu, nemá vždy šťastie na ľudí.

V minulosti médiá zverejnili údajný prepis údajného rozhovoru Harabina s Bakim Sadikim, narkobarónom, ktorého po úteku do Kosova a neskoršom prevoze na Slovensko opätovne odsúdili na dvadsaťdva rokov za pašovanie drog.

„O Bonovi sa hovorí veľa. Aj to, že dodnes riadi biznis priamo spoza mreží. Ťažko povedať, či sa pánovi Harabinovi priznal so svojou minulosťou a či ho náhodou nepoprosil aj o nejakú službičku."

"Vždy sa totiž rád ukazoval v spoločnosti známych a vplyvných ľudí. Bono fotografiu rád ukazoval a chválil sa, aké má kontakty. Tak ako aj fotku s istou nemenovanou europoslankyňou,“ uzatvára náš zdroj.

Čítajte viac:

Toto naozaj nie je vtip! Harabin sa vozí v električke

Lízingový biznis

Bono, občianskym menom Milan Majerčík, žil a podnikal v Michalovciach. Miloval rýchle autá a rád sa nimi vystatoval. „Vždy sa vozil na tých najdrahších značkách na Slovensku.

Ťažko povedať, či ich aj reálne vlastnil. Prezývali ho totiž kráľ lízingových podvodov. Veď ho aj za to odsúdili. Na Zemplíne ‚položil do smútku‘ mnohých drobných podnikateľov,“ tvrdí náš zdroj z Michaloviec.

Rodák z Užhorodu podľa súdnych záznamov rozbehol spolu s kumpánmi na Slovensku výnosný biznis. Okresný súd Košice I ho v decembri 2014 odsúdil za to, že v rokoch 2006 a 2007 prostredníctvom bielych koňov vyťahoval peniaze z nemenovanej lízingovej spoločnosti na základe fiktívnych obchodov.

Raz to bola fiktívna kúpa umývacej linky a prefinancovanie polovice obstarávacej sumy, teda 1,7 milióna korún, vyše 56-tisíc eur. Inokedy fiktívny nákup kombajnu či liniek na výrobu dutého vlákna.

Obchod bol vždy doložený fiktívnymi dokladmi a lízingová spoločnosť zaplatila požadovanú čiastku neoprávnene. Keďže do lukratívneho biznisu, v ktorom sa točili milióny, vtedy ešte korún, boli zapletení aj ďalší ľudia, súd ich klasifikoval ako organizovanú skupinu a Bono dostal sedem rokov a osem mesiacov natvrdo.

Čítajte viac:

Harabin myslí na rodinu: Služobné auto požičal žene i synovi

Objednávka vraždy

Podvody s lízingovými spoločnosťami sú však slabým odvarom toho, za čo dnes Bono sedí v base. Okresný súd Košice I ho vo februári 2015 uznal za vinného z objednávky troch vrážd, ktoré údajne plánoval už v roku 2005.

Bono dostal desať rokov v druhej nápravnovýchovnej skupine. Na Bonovom zozname sa ocitla pestrá spoločnosť. „Zmiznúť“ mal jeho údajný dlžník, ktorému vraj požičal milión korún, 33-tisíc eur. Ďalší dvaja na zozname boli Bonovi známi, ktorí s ním v minulosti robili kšefty a chceli „zaspievať“ na polícii.

Pre chlapa, u ktorého si vraždy objednával, Bono zostavil menný zoznam, čo na súde dosvedčil i súdny znalec. Za každú jednu vraždu sľúbil vykonávateľovi 300-tisíc korún, takmer 10-tisíc eur.

Bona napokon zradil ten, u ktorého si vraždy objednal. Dotyčný sa zľakol a všetko povedal policajtom. Muži zákona chytili Bona, keď do jedného z michalovských barov doniesol v obálke sľúbenú odmenu 150-tisíc korún, necelých päťtisíc eur.

Bono sa spomínal aj ako správca účtovníctva pre jedného z košických mafiánov, dnes už nebohého Jozefa Estóka. Údajne sa chválil aj kontaktmi s ďalším košickým mafiánom, tentoraz z radov kollárikovcov, Ladislavom Badóom, ktorý si po rokoch skrývania v cudzine odpykáva dvadsaťtriročný trest za dve vraždy.

Bono je teda trochu problematický partner na fotografovanie s rukou okolo krku.

VIDEO Plus 7 Dní