Tip na článok
Ján Slota: Svojimi alkoholovými excesmi za volantom je bývalý líder SNS známy.

Celebrity s opicou: Jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozili nevinných aj takzvaní slušní ľudia

Na slovenských cestách platí nulová tolerancia alkoholu za volantom a za hranicou jedného promile sa cesta vinie smerom do väzenia.

Obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky už pokazilo reputáciu nejednému človeku inak s dobrou povesťou, mnohí v dôsledku uznania viny prišli o prácu.

Popíjanie pred jazdou autom napriek tomu stále nie je tabu, holdujú mu aj známi, často veľmi vplyvní ľudia.

Pripití politici

Jána Slotu (62), kedysi jedného z najmocnejších mužov krajiny, prichytili policajti opitého za volantom opakovane. Naposledy tento rok v januári, keď neďaleko Lietavskej Lúčky narazil do staršej audiny.

Fúkať, pravdaže, odmietol a vďaka tomu, že sa odvolal na zdravotné problémy, sa vyhol aj umiestneniu v cele predbežného zadržania. Zo starších politikov patrili medzi známych milovníkov alkoholu napríklad Ján Cuper (69) z HZDS, ktorý s viac ako dvomi promile narazil do zaparkovaného auta, či tackajúci sa Miklós Duray (71) z SMK, ktorý sa viackrát prezentoval odporom k detekčnej trubičke.

Miklós Duray havaroval opitý ešte v roku 2008. Fúkať však odmietol - umožnil mu to vtedajší poslanecký mandát a s ním súvisiaca poslanecká imunita. Foto: Július Dubravay

Dali si aj lekári či herci

Až 2,33 promile sa pri kontrole podarilo nafúkať niekdajšej riaditeľke kancelárie riaditeľa Poľnohospodárskej platobnej agentúry Márii Cigánekovej. Po odsúdení za jazdu s dvomi promile alkoholu opúšťal miesto riaditeľa Popradskej nemocnice Jozef Naščák.

Milan Ondrík: Polícia ho zadržala v jedno nedeľné októbrové ráno v roku 2013 neďaleko nitrianskeho divadla. Foto: Tony Štefunko

Z hercov si „fúkol“ Milan Ondrík (36) 1,84 promile a Roman Luknár (51) 1,73 promile. Televízna „hviezda“ Braňo Mojsej (48) dokázal držať volant s 2,85 promile - v cele predbežného zadržania sa z nich spamätával viac ako päťdesiat hodín.

Roman Luknár: Známeho herca prichytili policajti šoférovať opitého v januári v roku 2014. Skončil s podmienkou. Foto: Tony Štefunko

Výpočet známych Slovákov, ktorí by mali ísť príkladom, no robia presný opak, tým zďaleka nekončí.

Aj v najbližšom čísle PLUS 7 DNÍ vám prezradíme, ktorá ďalšia významná osoba sa nedávno hnala po ceste takmer dvestokilometrovou rýchlosťou a alkoholom v krvi. Napriek tomu jej dovolili vyspať sa z opice doma.

VIDEO Plus 7 Dní