Aj v parlamente môže byť veselo. Náladu na vtipkovanie mal očividne Boris Kollár, keď v utorok otváral schôdzu národnej rady. Poslanci mali, ako obvykle najskôr hlasovať o programe a tak sa objavilo aj niekoľko návrhov na doplnenie. S jedným prišiel aj kotlebovec Rastislav Schlosár. Už pri čítaní jeho návrhu sa objavili na tvárach poslancov úškrny. Splietal totiž o tom, ako Európska únia, Svetová zdravotnícka organizácia a ďalšie medzinárodné spolky obmedzujú slovenskú suverenitu a vraj zotročujú Slovákov.

Robil si z nich srandu

Výbuch smiechu potom vyvolal sám šéf parlamentu Kollár, keď dával o jeho návrhu hlasovať. „Budeme teraz hlasovať o návrhu pána poslanca Rastislava Schlosára. Navrhuje zaradiť do programu 66. schôdze prijatie uznesenia, ktorým národná rada rezolútne odmietne akékoľvek obmedzovanie suverenity a nezávislosti, vstupovania, chemtrailsu, pardon to nie…“ vtipkoval na účet priehrštia konšpirácií, s ktorými prišiel Kotlebovec.

Schlosár však nebol jediný z koho si Kollár uťahoval. „Chcem vás požiadať. Tí, ktorí naozaj nechcú byť na rokovaní, nech opustia plénum. Poprosím, skupinku SMEROHLAS-u, keby sa mohla posunúť hore viacej do kaviarne, ďakujem pekne,“ vyzval hlučnejšie diskutujúcich opozičníkov.

Pomedzi koaličnými poslancami vtedy pobehoval ďalší kotlebovec, Martin Beluský, ktorého nedávno Igor Matovič nazval jedným z najinteligentnejších poslancov. Beluský sa pravdepodobne pokúšal získať podpis Györgya Gyimesiho. „Aj tunák koalíciu pána Gyimesiho s ĽSNS, keby sa mohli posunúť do kaviarne,“ vyzval ich Kollár.