Tip na článok

Černák urobil z basy zmeny: Jeho bordel prekvitá

Polícia prejavuje záujem o vzmáhajúci sa erotický salón niedajšieho mafiánskeho bosa.

Galéria k článku (5 fotografií )

Mnohí sa smiali, keď sa Mikuláš Černák snažil priamo z väzenia radikálne riešiť zlú ekonomickú situáciu vo svojom poslednom podniku, v známom erotickom salóne Rómeo. Dlhoročného šéfa tohto vykričaného domu z hodiny na hodinu vyhodil a bordelmamou spravil svoju exmanželku.

Dnes sa ukazuje, že to bol šikovný ťah. Za pol druha roka, odkedy Iveta Černáková nastúpila do tejto, nazvime to trebárs, funkcie, pustnúci Černákov barak v Banskej Bystrici začal rozkvitať. Najprv staré latkové oplotenie nahradil vkusný kamenný plot s kovovou bráničkou a v posledných mesiacoch sa dom rozrastá o pomerne veľkú prístavbu. Hovorí sa, že na rad príde aj rapídna zmena interiéru, exkluzívni hostia sa vraj môžu tešiť na VIP salónik.

Zmáha sa: Susedia dúfali, že bordel skôr či neskôr skončí. Súčasné investície do prístavby i rekonštrukcie ich nepotešili. Foto: Vlado Kollár

Aj byt pre bordelmamu

Stavbári na dvor erotického salónu Rómeo prišli niekedy začiatkom augusta a odvtedy tu dreli od rána do večera. V pokojnej časti Banskej Bystrice, kde bývajú väčšinou dôchodcovia, vyvolal tento ruch veľkú nevôľu. Domáci stále očakávali, že verejný dom bez Černáka nemôže dlho fungovať a určite ho napokon zavrú. Navonok to skutočne vyzeralo tak, že podnik sa ledva drží nad vodou, a zrazu šok. Černák do bordelu investuje!

Nenápadná Iveta Černáková, jediná skutočná opora veľkého bosa izolovaného od sveta už pätnásť rokov, nemusela priniesť veľké fígle do tohto podnikania. Stačilo poctivo ukladať každé získané euro späť do biznisu a Černák mohol byť spokojný. A že verejnosť teraz vníma Černákovu exmanželku ako bordelmamu?

„Nevadí mi, že vediem práve takýto podnik. V Brezne si nenájdem vôbec žiadnu prácu, nezamestnanosť je u nás vysoká a doma by som sedieť nechcela. Som rada, že nejaké živobytie mám,“ vysvetľovala svoju pozíciu Iveta krátko po tom, čo na Černákov pokyn zobrala bordel do vlastných rúk. A nemuselo prejsť ani veľa času a Ivetine „nevadí mi“ sa zmenilo na „vyhovuje mi“.

V novej prístavbe „podniku“ sa totiž počíta aj s Ivetiným bytom. Ak sa sem naozaj presťahuje, nešlo by len o praktické riešenie jej každodenného dochádzania z Brezna do Banskej Bystrice, ale aj o luxusnejší variant bývania - teda ak si odmyslíme fakt, že bude bývať priamo vo verejnom dome, pretože z prístavby by mala priamy vstup do vonkajšieho bazéna.

„Neviem, čo sa stalo, ale zhruba pred mesiacom sem prestali stavební robotníci chodiť a odvtedy je tu ticho. Teda cez deň, v noci sa tam pracuje naplno,“ uškrnul sa starší pán, ktorý býva neďaleko podniku Rómeo. „Prekvapilo ma, že to stavbári zrazu zabalili, lebo predtým som mal pocit, že idú naozaj naplno. Tam sa neoddychovalo ani chvíľu. Ktovie, či prerušenie výstavby nesúvisí s policajnými raziami. V poslednom čase ich tu bolo akosi priveľa. Vždy večer sem prifrčali policajné autá a dnu vbehli policajti.“

Bordelmama: Černákova exmanželka si neulieva peniaze bokom, ale vráža ich späť do podnikania. Foto: Ján Šperka

Obťažovanie políciou

Prerušenie stavbárskych prác na prístavbe verejného domu Rómeo súvisí podľa našich informácií skôr s príchodom zimy, hneď na jar by sa sem robotníci mali opäť vrátiť. A to, že sa Černákov podnik dostáva opäť pod drobnohľad polície, je tiež pravda. Znepokojenie nad „obťažovaním mojej bývalej manželky“, ako aj ostatnej rodiny vyjadril Miki Černák už v júli tohto roku v liste riaditeľovi osobitného odboru Generálnej prokuratúry SR Petrovi Šufliarskemu.

Kópiu tohto listu poslal Černák do našej redakcie. Píše sa v ňom o policajnej prehliadke priestorov v obchodnej spoločnosti Ivety Černákovej. Podľa Černáka súvisí táto policajná akcia s výpoveďou jeho bývalého kamaráta Miloša Kaštana, ktorému momentálne hrozí pätnásťročný trest za mrežami pre obžalobu z lúpeže, vydierania a úverového podvodu.

„... vy, pán prokurátor, najlepšie a veľmi dobre poznáte pravý motív konania Kaštana a ostatných jemu podobných, avšak ma udivuje, že aj napriek tomu iniciujete vyšetrovanie,“ týmito slovami Černák vyčíta prokurátorovi, že by ho opäť mali z trestnej činnosti usvedčovať bývalí kumpáni, a upozorňuje ho: „Ja som niekoľkokrát povedal, že svedkovia typu Kaštan, Surový, Moravčík budú páchať naďalej závažné zločiny a keď im polícia na to dôjde, dostanú sa do väzby, zvolia vždy taký postup, že sa budú produkovať obvinenia na moju osobu, aby sa mohli dostať na slobodu, nehovoriac o tom, že vyjadreniami Kaštana ‚moji kamaráti sa vrátia na Úrad boja proti organizovanej kriminalite a spolu so Šufliarskym mi pomôžu dostať sa na slobodu‘ škodia aj vám.“

Spomínaným listom Černák, samozrejme, prioritne nesledoval ochranu exmanželkiných podnikateľských aktivít, aj keď príjmy z bordelu mu umožňujú nielen komfortnejší život za mrežami, ale hlavne slúžia na platenie celého zástupu advokátov a dokonca aj jednej advokátky.

V prvom rade mu ide o to, aby sa na neho nevalili nové obvinenia. Ako je známe, Európsky súd pre ľudské práva prijal jeho sťažnosť na konanie slovenských orgánov a keby mu náhodou dal za pravdu, mohol by sa niekdajší bos podsvetia, odsúdený na doživotie, dostať na slobodu. A prípadné nové obvinenia by mu situáciu iba skomplikovali.

VIDEO Plus 7 Dní