Okrem iných zastupoval vraha Mikuláša Černáka či kotlebovského poslanca Stanislava Mizíka. Dnes sám potrebuje pomoc právnika.

Zaujímavá nahrávka

Toto si vraj máme vypočuť, lebo ide o mimoriadnu vec. Naša redakcia dostala k dispozícii nahrávku, na ktorej počuť hlasy celkom zaujímavých ľudí. Jeden z nich patrí advokátovi Františkovi Polákovi, druhý známemu podnikateľovi spod Vysokých Tatier v oblasti hydinového priemyslu Pavlovi Konkoľovi.

Nahrávka mala vzniknúť v decembri 2017, nuž a jej obsah skutočne zaujal. Pán advokát totiž na nej sľubuej podnikateľovi nevídané veci. Samozrejme, nie zadarmo, ale za poriadne mastnú sumu. Nešlo pritom o peniaze sa oficiálne zastupovanie v nejakom konaní, či spore. František Polák pýtal státisíce eur za to, že spolu s kumpánmi dokáže vďaka svojimi konexiám zabezpečiť Pavlovi Konkoľovi elimináciu trestných stíhaní. 

 

Chcú 600-tisíc eur

 ,,Vy nie ste pán doktor malá ryba! Vy ste obrovská firma.  Keby vás začali realizovať tak to všetci vedia. Nič nové nesmieme dopustiť. Keby sa tu zosypali ďalšie stíhania, čo budeme robiť? Tak vedeli by sme aj tak, ale efekt by bol slabý. A Ľuboš mi to povedal na rovinu, títo ľudia, ktorí to vedia eliminovať,  by chceli 600-tisíc eur,” vysvetľuje na nahrávke hlas, ktorý má patriť Fratiškovi Polákovi  známemu podnikateľovi. Toho uvedená suma zjavne prekvapí. ,,A mám nejaké ultimátu dokedy mám zložiť 600-tisíc?,” pýta sa advokáta. ,,No hneď…” vyletí z Poláka, ktorý aktuálne sedí vo vyšetrovacej väzbe pre obvinenie z páchania extrémistických trestných činov.

Zdá sa však, že to môže byť len jeden jeho problém. 

Viac o tom, ako mal advokát Polák vybavovať beztrestnosť za státisíce eur sa dočítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ >>

Aktuálne vydanie týždenníka PLUS 7 DNÍ už v predaji.
Zdroj: Plus 7 dní