Tip na článok

Černákov financmajster Kaštan napísal do PLUS 7 DNÍ: Cibuľu som lúpal vo väzenskej kuchyni zadarmo

Do redakcie sme dostali list z Ústavu na výkon trestu v Žiline ukončený slovami: „S úctou Váš verný čitateľ Miloš Kaštan“.

Galéria k článku (7 fotografií )
Černák (na snímke) a Čapatý: Mali, či majú podľa Kaštana v base „výhody, o ktorých sa Vám ani nesníva“.
Černák a Čapatý: Mali, či majú podľa Kaštana v base „výhody, o ktorých sa Vám ani nesníva“.
List od Kaštana: Odoslaný z väznice v Žiline.

Niekdajší čelný predstaviteľ černákovského gangu v ňom na dvoch rukou husto popísaných stranách reaguje na nedávno zverejnený článok o jeho výhodách za mrežami.

Spolupracoval s políciou, aby ochránil rodinu

Okresný súd Levice totiž na základe Kaštanovej žiadosti a po splnení zákonom stanovenej podmienky odpykania si jednej tretiny trestu rozhodol o jeho preložení z väznice so stredným stupňom stráženia do oveľa voľnejšieho oddelenia s najnižším stupňom stráženia. Súčasne bol Kaštan prevezený z väznice v Želiezovciach do Žiliny, bližšie k bydlisku svojej rodiny.

Kaštanovi sa nepáči, že sme jeho preradenie pochopili ako odmenu za spoluprácu s políciou a ohradzuje sa voči ironizovaniu jeho výpovedí usvedčujúcich Mikuláša Černáka spojením „Kaštan spieval“. Pripomína, že len vďaka spomínanej spolupráci s políciou jeho brat i manželka s deťmi, ešte stále žijú a tak ho aj v súčasnosti má kto za mrežami navštíviť.

„Po prečítaní Vášho článku môže mať čitateľ dojem, že som sa ocitol v najlepšom možnom väzenskom prostredí, v ktorom sa každú chvíľu môžem pohybovať mimo prostredia ústavu,“ píše Kaštan a s tromi výkričníkmi prízvukuje, že teraz pracuje na uzavretom pracovisku v priestoroch väznice, že počas výkonu trestu nemusel byť ani raz potrestaný za zlé správanie a „na rozdiel od niektorých bossov som vždy riadne pracoval, naposledy štyri mesiace v kuchyni bez nároku na odmenu, za čo som si od Vás vyslúžil rad Zlatej varešky.“

Verný čitateľ PLUS 7 DNÍ: Tak sa podpísal bývalý Černákov financmajster.
Verný čitateľ PLUS 7 DNÍ: Tak sa podpísal bývalý Černákov financmajster.
Ľudmila Lacková

Verný čitateľ PLUS 7 DNÍ: Tak sa podpísal bývalý Černákov financmajster. Foto: Ľudmila Lacková

Pod pojmom „niektorí bossovia“ myslel Kaštan zrejme Mikuláša Černáka, ktorý sa za mrežami od práce rozhodne nepretrhne.

O spisovateľoch a bubeníkoch v base

K narážke na Černáka sa Kaštan vrátil ešte v závere listu: „Vo väzniciach dnes nájdete vášnivých ,spisovateľov, spevákov, bývalých bubeníkov’, ktorí mali, či majú výhody, o ktorých sa Vám ani nesníva.“

Ako je známe, knihu vo väzení napísal práve Černák a najznámejším mafiánskym bubeníkom je Juraj Billik, prezývaný Čapatý. Hrával napríklad s Marianom Greksom a zároveň robil bodyguarda poslednému mafiánskemu bosovi starého typu Róbertovi Lališovi alias Kýblovi.

S komfortom vo väzení týchto mužov sa vraj Kaštan nemôže ani len porovnávať. „Veď uznajte,“ nalieha Kaštan, „čo je len také zaujímavé na cibuli, ktorú lúpem bez nároku na odmenu?“

VIDEO Plus 7 Dní