Zavraždili ho v roku 1998. No až v posledných týždňoch začínajú vychádzať na povrch zverstvá, na ktorých sa mal podieľať. Reč je o mafiánskom zabijakovi menom Alojz Házy. Patril do družiny Mikuláša Černáka a na svedomí má mať tie najohavnjšie činy, ktoré sa kedy v podsvetí odohrali.

Jeho meno sa spája s vraždou Milana Glevaňáka, Ladislava Bojkuna, Miroslava Vlčeka či Petra Suržina. No zdá sa, že obetí, ktoré má mať na rováši bude ešte pribúdať. Objavujú sa totiž stále nové svedectvá mafiánov a v tých sa často skloňuje práve meno Alojza Házy. Ďalšou jeho obeťou bol podľa nich Tibor Pútik prezývaný Buco.

Nezvestný

O dôvodoch náhleho zmiznutia Tibora Pútika sa v istých kruhoch roky špekulovalo. Jedným z motívov bol údajne spor s Jozefom Svobodom.

Ten v tom čase naberal na sile a riaditeľ hotela Fórum vraj Svobodu požiadal, aby Bucových ľudí dostal z hotela, kde sa často zdržiavali. Dôvod bol prostý: obťažovali hostí. Svoboda sa vraj s Bucom stretol, Svobodu vysmiali a došlo aj ku konfliktu. Pár týždňov nato, 26. apríla 1993, vo vchode na Sibírskej ulici zastrelili a dobodali Bucovu pravú ruku Ivana Trančíka. O niečo neskôr Buco zmizol.

V Bratislave sa potom povrávalo aj to, že Buco jednoducho zmizol, lebo mal strach z Mikuláša Černáka. Ten sa vraj dozvedel, že chce dať zlikvidovať muža prezývaného Malý Oskar, Černákovho chránenca. Súd vyhlásil Buca za mŕtveho koncom roka 1994. O oboch historkách sa celé roky len pošuškávalo medzi ľuďmi, ktorí si Buca ešte pamätali.

Ohavná likvidácia

Tých, ktorým táto prezývka ešte niečo hovorí, už nie je veľa, a to ani medzi mužmi zákona. Týždenníku PLUS 7 DNÍ sa však ozval zdroj, ktorý si na Buca spomína. A nielen na neho, ale aj na okolnosti jeho smrti.

Buco je podľa nášho zdroja skutočne mŕtvy. Nikoho asi neprekvapí, že ho zavraždili. Za jeho popravou údajne stojí Alojz Házy. Zavraždil ho vraj v Slávičom údolí, lebo sa údajne vyhrážal Házyho kamarátovi.

Odtiaľ vraj Házy previezol jeho telo na bratislavskú Kolibu, kde ho zakopal. Bola to tiež len neoverená informácia, ktorá sa k nám dostala, a tak sa nám s ňou zle pracovalo. Lenže v krátkom čase sa týždenník PLUS 7 DNÍ dostal aj k výpovedi Miloša Kaštana zo skupiny černákovcov.

Alojz Házy: Obávaný zabijak podsvetia mal zavraždiť Milana Glevaňáka.
Alojz Házy: Obávaný zabijak podsvetia mal zavraždiť Milana Glevaňáka.
Zdroj: Archív

Alojz Házy: Obávaný zabijak podsvetia mal Buca rozštvrtiť a potom zakopať na bratislavskej Kolibe. Foto:Archív

Detaily vraždy

Niekdajší financmajster Mikuláša Černáka vo výpovedi k vražde Petra Suržina a jeho odrezanej hlave okrem iného povedal: „Házy usmrtil človeka s prezývkou Buco, ktorý je do dnešného dňa nezvestný. On ho mal rozštvrtiť a a mali ho následne zakopať niekde na Kolibe,“ píše sa vo výpovedi spred dvoch rokov.

Miloša Kaštana v súvislosti s touto vraždou vraj nikto do dnešného dňa nevypočul. Týždenník PLUS 7 DNÍ požiadal o stanovisko aj políciu, do uzávierky sa však k prípadu nezvestného Buca nevyjadrila.

Ak by sa tieto informácie vyšetrovaním potvrdili, bola by to ďalšia vražda, ktorá by sa v priebehu krátkeho času pripísala na vrub zabijakovi Alojzovi Házymu.