Spolu s ním sa na lavici obžalovaných ocitla aj matka jedného zo zneužívaných detí. Za to, že o kontaktoch svojho dieťaťa s Dostálom vedela a nezakročila, dostala trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov. Petr Dostál je v súčasnosti najznámejší pedofil v Českej republike.

Okrem tanečných krúžkov organizoval aj tábory, kde zneužíval maloleté dievčatká. Podľa serveru iDNES Polícia ho zadržala na jar v roku 2018, keď sa v Lysé nad Labem ocitol s osemročným dievčatkom v reštaurácii a správal sa k nej tak neobvykle, že tým upútal pozornosť jednej zo zamestnankýň, ktoré si ho natočila mobilom a zavolala políciu. Až domová prehliadka a kontrola obsahu Dostálovho počítača odhalila a ukázala skutočný rozsah zneužívaných detí.

Rodiča o tom vedeli

V odôvodnení rozsudku sa uvádza, že o zneužívaní detí vedeli aj niektorí rodičia, no uspokojili sa s finančným odškodnením a preto sa na políciu neobrátili. S dievčatkami sa sám fotil a fotografie archivoval. Objektom jeho záujmu boli dievčatká vo veku päť až šesť rokov. K zneužívaniu dochádzalo najmä na spomínaných tanečných krúžkoch, kde deti tancovali a vždy si v miestnosti pripravil stoličku, na ktorú nebolo vidno. Potom k nej volal deti, aby si mu obkročmo sadli do lona, hladkal ich, bozkával a penisom sa obtieral o detské telo. Všetko si nahrával na kameru. V jednom prípade, na tenečnom sústredení, dostal dieťa na svoju izbu, kde ju vyzliekol a prevádzal na nej orálny sex. „To bolo absolútne zlyhanie mňa ako učiteľa,“ kajal sa na súde.

Chcel sa ženiť

Najviac sa však dostal s dcérkou spoluobžalovanej ženy, dvojročný vzťah s šeťročnému dievčatku ani netajil. Chodili spolu do reštaurácií, vystupovali ako zamilovaný pár. Matka o tom všetkom vedela, dokonca vedela aj to, že Dostál je pedofil a má s dievčaťom pomer. Dostál matku ubezpečoval, že na klasickú súlož počká, kým bude mať dievča pätnásť. „Je to moja najvzácnejšia priateľka, životná láska, ktorá ma vyliečila. Prestal som s koketovaním v škôlkach, chcel som je odovzdať všetko,“ uviedol pred súdom a s tým, že sa chcel s dievčatkom dokonca oženiť! Peter Dostál bol mimoriadne aktívny aj v internetovej komunite pedofilov. Podľa informácie, ktorú PLUS 7 DNÍ poskytol Mestský súd v Prahe, spomínaný rozsudok ešte nie je právoplatný. Hlavné pojednávanie v tejto kauze bude pokračovať v septembri.