Mimoriadna situácia platí až do odvolania v obciach Muránska Zdychava a Muránska Huta, vrátane príjazdových ciest do nich. Cestu poškodila prívalová voda na niekoľkých úsekoch. Podľa dostupných informácií tu len za jeden deň spadlo viac ako 130 milimetrov zrážok, pričom meteorologická stanica na Telgárte, vzdialená vzdušnou čiarou len 11 km, zaznamenala celkový denný úhrn len 0,7 mm. SHMÚ predpovedá ďalšie zrážky v tejto oblasti na sobotu.

Na ceste medzi Muráňom a Muránskou Hutou je to na piatich kilometroch medzi kilometrom 24 a 29, na ceste tretej triedy v smere z Revúcej do Muránskej Zdychavy medzi kilometrami 5 až 7. Informoval o tom Banskobystrický samosprávny kraj.

„Cesta je vážne poškodená na približne pol kilometrovom úseku tak, že polovicu cesty zobrala prívalová voda aj so zvodidlami dole. Druhá polovica je podmáčaná a nestabilná, preto z nej musí byť vylúčená všetka doprava v úseku Muráň – Predná Hora. Oprava potrvá zrejme niekoľko mesiacov,“ povedal župan Ján Lunter.

Pre obyvateľov s trvalým a prechodným pobytom v obci Muránska Huta, tiež pre tých, ktorí sú v obci Muránska Huta zamestnaní (najmä v rekreačných zariadeniach a liečebni na Prednej Hore) a pre osoby, ktoré dochádzajú uzavretou trasou do zamestnania, bude povolený prejazd cez Národný park Muránska Planina. Oprávnenosť vstupu do chráneného územia budú kontrolovať policajné hliadky.

 

FOTO cesty medzi Muráňom a Muránskou Hutou nájdete v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: