Bez kampane a množstva financií sa vraj možno zúčastní boja o prezidentské kreslo šéf SNS Andrej Danko. „O túto kandidatúru som neprejavoval záujem, SNS však má 15 poslancov, je koaličnou stranou, je nutné, aby mala svojho kandidáta na prezidenta. Po tom všetkom, čo zažívam, sa nikto do kandidatúry nehrnie a môže sa stať,  že predsedníctvo rozhodne o mojej povinnosti ako predsedu SNS, kandidova,“ hovorí Danko. Ako však dodáva, percentá nenasvedčujú tomu, že by SNS dokázala v týchto voľbách uspieť.

Podľa neho však ide o prestíž strany, aby kandidáta postavila. „Ak by som kandidatúru, o ktorej debatujú členovia strany, prijal, bude to len povinná jazda, bez kampane, financií a diskusií,“ vysvetľuje Danko.

Chce viac percent

Ako tvrdí, chce sa zamerať skôr na eurovoľby a pripraviť nový volebný program. „Ako 44-ročný človek chcem uspieť s SNS tak, ako ešte neuspela. V roku 2020 chcem urobiť jeden z najlepších výsledkov strany,“trúfa si Danko.V kuloároch sa už hovorí o tom, že Danko by sa mohol viac venovať strane, najmä v regiónoch, a post predsedu parlamentu by mohol prenechať kolegovi Tiborovi Bernaťákovi. Podľa Danka je to však vytrhnuté z kontextu. Pripúšťa však, že do regiónov vyraziť plánuje. „Cez facebook môžete mať 10 percent, ale keď chcete mať 15 či 20 percent, musíte chodiť viac do regiónov. Musíme vysvetľovať ľuďom, ako myslíme niektoré veci. Často sú skreslené médiami. Rád by som ukázal, že nie som skostnatený, ako to možno niekedy pôsobí cez kamery. A rád by som načerpal energiu od ľudí, odovzdal časť zo seba, poučil sa  a zabojoval potom o silnejší mandát,“ dodáva Andrej Danko.