Tip na článok
Predseda SNS Andrej Danko by chcel prísnejšie majetkové priznania. Od seba ale nezačal.

Chce vraj prísnejšie majetkové priznania politikov: Čo tak začať od seba, pán Danko?

Šéf parlamentu Andrej Danko by rád zaviedol prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní. V tom jeho však na stránke Národnej rady chýbajú čísla parciel nehnuteľností, ktoré mnohí iní uvádzajú.

Galéria k článku (12 fotografií )
Predseda Danko: Čo tak ísť príkladom ostatným a uvádzať v majetkovom priznaní všetko?
Predseda Danko: Čo tak ísť príkladom ostatným a uvádzať v majetkovom priznaní všetko?
Predseda Danko: Čo tak ísť príkladom ostatným a uvádzať v majetkovom priznaní všetko?

Len pred pár dňami zverejnila Národná rada SR na svojej stránke majetkové priznania verejných funkcionárov. Dozvedeli sme sa tak, síce dosť okliešťene, koľko zarábajú vo verejnej funkcii a mimo nej. Niektorí vyplnili priložené kolónky presne, iní sa nepovinným vyhli. Predseda parlamentu a SNS priznal, že má napríklad trávnaté porasty, dve vinice, dve záhrady, rozostavaný rodinný dom, postavený rodinný dom, byt, tri garáže a tak ďalej.

Na rozdiel od iných, napríklad aj premiéra Roberta Fica, však neuvádza katastrálne územia a parcelné čísla svojich nehnuteľností. Možno by pomohlo, nielen zriaďovať pracovné komisie na sprísnenie majetkových priznaní, ale ísť sám príkladom a vypĺňať aj súčasné majetkové priznania naplno.

Ja som im to dal, oni to tam nenapísali!

Na rozdiel od iných, napríklad aj premiéra Roberta Fica, však v jeho zverejnenom priznaní nenájdete katastrálne územia a parcelné čísla nehnuteľností.

„Do prílohy som dodal listy vlastníctva,“ bráni sa predsesa parlamentu. V samotnom formulári však tieto kolónky nevyplnil a tak ich na stránke nenájdete. Možno treba len poriadne čítať návod na vyplnenie, pán predseda.

VIDEO Plus 7 Dní