Boris Kollár (54) v rámci predvolebného rozhovoru nešetril kritikou. Ťažké srdce má na mnohých politických rivalov, ale tiež na prokuratúru či políciu. Paradoxne obranný postoj zaujal voči súčasnému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému.

Ste spokojný s aktuálnym fungovaním polície pod vedením Milana Lučenského?

Ja som spokojný s tým, že je to lepšie, ako to bolo predtým, že to čistí, a to aj napriek tomu, že je stále pod stranou Smer. Rozumiete? To ministerstvo je smerácke, čiže Lučanský nemá úplne rozviazané ruky. Napriek tomu veľa vecí urobil. Rozviažte mu ruky a uvidíte, čo ešte dokáže.

Myslíte?

Som o tom presvedčený, veď si zoberte, čo už urobil! Vymenil Hraška, Krajmera, všetkých Bödörovych ľudí.

Lenže to všetko zrejme kvôli tlaku ulice, inej cesty v tej situácia už hádam ani nebolo.

Ále prosím vás! Bývalý policajný prezident a minister Kaliňák museli odísť kvôli tlaku ulice. Však oni by nikdy neodišli! Fico predsa stále vykrikoval, že Kaliňák bol najlepší minister.

Lučanský bol za Kaliňáka policajným viceprezidentom a neskôr aj šéfom inšpekcie.

Nefabulujme, nebavme sa týmto spôsobom! Lučanský teraz robí správne rozhodnutia, reaguje okamžite. Zbavil sa kľúčový Bödörovych a Kočnerovych ľudí. Toto bola tá štátna mafia. Lučanský v rámci svojich možností išiel až za hranicu možného. Keby mal úplne rozviazané ruky, urobil by ešte viac. Ja vám môžem povedať, že dnes som s prácou Lučanského spokojný.

Vy ho osobne poznáte?

Ja ho vôbec nepoznám, v živote som ho nevidel. Vychádzam len z toho, čo mám informácie.

FOTO Borisa Kollára a Milana Lučanského v GALÉRII >>