Strešný box je neoceniteľnou pomôckou pre všetkých lyžiarov. V obchodoch sa ceny pohybujú v stovkách eur. Ak chodíte na hory len raz za čas, oceníte možnosť jeho požičania. Oslovili sme niekoľko požičovní za vás.

Podľa spolumajiteľa firmy Strešný nosič Ivana Dodoka, zákazníci využívajú ponuku požičania si strešného nosiča v závislosti od toho, či je vonku sneh. Podľa jeho skúseností sa ľudia najčastejšie dopytujú týždeň pred odchodom na lyžovačku. Hoci sa môže stať, že nájdu voľný box aj deň pred odjazdom, ako hovorí Dodok, „pokiaľ ho chcete mať na betón, treba ho objednať približne mesiac dopredu.“ Firma sídli v Bratislave, kde si môžete box vyzdvihnúť, podľa Dodoka chodia zákazníci aj z okolitých miest. Box vám vedia namontovať aj zložiť.

Cenník Strešný nosič, Bratislava

  • Poplatok za prenájom strešného boxu je 6 eur na deň pri požičaní do 3 dní a 4,5 eur na deň za viac ako 3 dni zapožičania. Vratná záloha za box 100 eur platí sa pri preberaní.
  • Poplatok za prenájom strešného nosiča šírka 40cm, pre 4x lyže alebo 2x snowboard a 1x lyže je 4 eur na deň pri požičaní do 3 dní a 3 eur na deň za viac ako 3 dni zapožičania. Vratná záloha za nosič lyží 60 eur platí sa pri preberaní.

Ako nás informoval vedúci predajne Autotechna v Banskej Bystrici Miroslav Ursíny, strešné boxy požičiavajú na predajni v Banskej Bystrici, ale v prípade ak si zákazník požičiava box na viac ako päť dní, vedia mu ho doručiť na ktorúkoľvek ich pobočku v rámci Slovenska. Požičovňa je vyťažená najmä počas zimnej a letnej sezóny. „Každého upozorňujeme, že najlepšie je si rezervovať box aspoň tri týždne dopredu,“ hovorí Ursíny. V predajni vám pomôžu s jeho montážou aj demontážou. Na požičovni majú päť strešných boxov na vypožičanie.

Chystáte sa na lyže? Strešný box si môžete aj požičať, zisťovali sme za koľko

Pripravení na lyže? Do strešného boxu zbalíte celú rodinu, v špecializovaných predajniach vám ho aj požičajú. Foto: TASR

Cenník Autotechna, Banská Bystrica

  • Strešný nosič od 1,29 eur/deň
  • Strešný box 7,99 eur/deň, pre registrovaných zákazníkov 4,99 eur/deň

V predajni SAMM Slovakia v Ivanke pri Dunaju zažívajú najväčší nával zákazníkov, ktorí si chcú požičať strešný box na lyže práve tento mesiac. Ako nám ďalej prezradila predavájúca v obchode Barbora Kubíková, silný bude aj január a február. „Na sezónu musíme mať vždy aspoň sedem boxov. Keď bude treba viac, prípadne využijeme nejaký, ktorý máme v zálohe.“

Ako ďalej hovorí, v prípade záujmu, treba najskôr zavolať, či majú box voľný, ak áno, zastaviť sa môže zákazník aj v daný deň, inak ho informujú o ďalšom možnom voľnom termíne. Po strešný box si treba prísť na predajňu. „Potrebujeme sa pozrieť, akú má zákazník strechu, vysvetliť mu, ako box používať,“ opisuje Kubíková.

Cenník SAMM Slovakia, Ivanka pri Dunaji

  • Strešný box 6 eur/deň, záloha 200 eur. Pokiaľ si zákazník prenajíma box na dlhšiu dobu, cena je dohodou.

Majiteľ Sivak-Cars v Spišskej Novej Vsi Marián Sivák nám potvrdil, že požičovňa strešných boxov je najviac vyťažená v zime a v lete. Koľko dopredu treba box objednať, je podľa neho ťažké odhadnúť, najlepšie urobíte, ak do predajne zavoláte. Box následne vyzdvihnete v predajni, kde vám ho namontujú.

Cenník Sivak-Cars, Spišská Nová Ves

  • Strešný box Cena do 7 dní prenájmu - deň 4,5€, Cena od 8 dní prenájmu - deň 4,-€ alebo dohodou. Ceny sú uvedené bez DPH.