Správu  len pred chvíľou zverejnila Polícia SR  na svojej facebookovej stránke. Igor Šajgal si osobne chcel vybaviť potvrdenie o strate dokladov, predstavil sa ako Hazucha, ale policajti ho spoznali.  Pátrali po ňom od roku od roku 2015. Vtedy mal nastúpiť do väzenia za vydieranie a objednávku lúpežného prepadnutia rodiny Kubašiakovej. Na špinavú prácu si najal Róberta Petluša a jeho kumpánov z takzvaného policajného gangu. Počas prepadu Petluš otca rodiny Jána Kubašiaka zastrelil.

Predčasný vianočný darček

Právoplatný rozsudok na Šajgalom neskôr Najvyšší súd SR v rámci dovolania zrušil. Proces však pokračuje ďalej, Šajgal sa pred spravodlivosťou skrývať neprestal.  Okresný súd v Banskej Bystrici nedávno   opäť vyriekol verdikt o Šajgalovej vine a vymeral mu osemročný trest. Šajgalovi právnici sa odvolali, momentálne čakajú na rozhodnutie krajského súdu.

Polícia zverejnila na svojom Facebooku ďalšie informácie týkajúce sa zatknutia Igora Š.

Máriu Kubašiakovú Sihelskú informácia o zadržaní Šajgala poriadne prekvapila. “Vážne?! To je výborná správa. Vianočný darček pre našu rodinu,”neskrývala radosť. “Ideme oslavovať, dnes už nerobím.”