Kandidátne listiny však nie vždy obsahujú len mená ľudí čistých ako ľalia. Nájdu sa medzi nimi aj takí, ktorí boli odsúdení za trestné činy, jazdili opití, ľudia s pochybnou minulosťou, ale aj s parádnymi škandálmi na krku. Kto sú najväčšie čierne ovce nadchádzajúcich volieb?

Problémy so zákonom

Kandidátku azda najviac preplnenú pochybnými indivíduami majú Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko. Ich samotný „vodca“ sa pred pár dňami postavil pred súd pre šeky na 1 488 eur, ktoré rozdával ľuďom. Podľa obžaloby ide jasne o nacistickú symboliku.

„Číslo 1 488 je známe, používa sa v symbolike extrémistov a je spojením čísel 14 (14 slov Davida Lana, pravicového teroristu) a 88 (ôsmym písmenom v abecede je H, pričom HH je skrátený tvar nacistického pozdravu Heil, Hitler!),“ vysvetľuje hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

 

Sudkyňa zvažuje, že prípad bude posudzovať prísnejšie, ako to navrhol prokurátor. Tak by šéfovi ľudákov hrozil prísnejší trest. Súd preto odročili a bude pokračovať až po voľbách.

SÚDENÝ Vodca ľudovcov Marian Kotleba stojí pred súdom kvôli šekom s číslom 1 488.
SÚDENÝ Vodca ľudovcov Marian Kotleba stojí pred súdom kvôli šekom s číslom 1 488.
Zdroj: Karol Farkaš