Došlo tiež k jednej zrážke vlaku s motorovým vozidlom. TASR o tom informoval Denis Dymo z odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

"Železnice Slovenskej republiky vyzývajú verejnosť na opatrnosť pri pohybe v blízkosti železničnej trate," uviedol Dymo. Podotkol, že vlak môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne. Zároveň železnice apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

ŽSR evidujú i prípady vandalizmu, a preto opätovne upozorňujú aj na jeho nebezpečné dôsledky. Verejnosť preto žiadajú, aby bola všímavá k dianiu na železnici. Pri podozrivom konaní či pohybe cudzích osôb na železnici odporúčajú kontaktovať políciu.

Z hľadiska bezpečnosti bývajú najproblematickejšie železničné priecestia bez závor. Na nich vodiči často nerešpektujú svetelnú signalizáciu, alebo podcenia situáciu. V určitej miere za nehody môže aj nepozornosť ľudí. Na stanici sú do seba priveľmi pohrúžení a kvôli tomu nevnímajú prichádzajúci vlak, čo môže spôsobiť tragédiu. Z toho dôvodu je veľmi dôležité mať na takýchto miestach zvýšenú pozornosť.