Šéfka zdravotníckeho výboru a poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková nezaháľa. Vo svojich aktivitách za práva nežnejšieho pohlavia, rozhodovať o svojom tele, je naozaj vynaliezavá. „Rozdala som odkazy od žien napísané na vareškách poslancom na stôl, lebo ma o to poprosili dievčatá z iniciatívy #nebudemeticho,“ pochválila sa na svojom  Facebooku. Nečakala, že táto iniciatíva rozzúri práve tohto kolegu!

Šéfka zdravotníckeho výboru a poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková rozdala poslancom odkazy od žien napísané na vareškách.
Zdroj: Facebook J.B.C.

Skoro odpadla od prekvapenia

Čerstvo vydatá poslankyňa dnes v práci vybalila tašky plné varešiek z kartónu. Do podateľne Národnej rady Slovenskej republiky jej ich spolu s iným domácim náčiním doručili zástupkyne občianskej iniciatívy Nebudeme ticho, čím reagovali na pripravované zmeny ohľadne interupčného zákona.

Cigániková 150 kusov s ručne písaným textom ako „máme právo rozhodovať o svojom tele,“ či „nechajte mi možnosť voľby“ dnes začala rozdávať každej kolegyni a kolegovi na stôl. „Nabehol sem zúrivý poslanec a ziapal po mne, že nebudem nič na jeho stôl dávať. A ja že budem, lebo ma o to poprosili, a že to je stôl NRSR, nie jeho. On, že nebudete. A ja že budem. On, že nie. Ja, že áno... a taaaaak,“ opísala na sociálnej sieti.

Netušila, ktorý z kolegov sa pod rúškom skrýva, odhodlane bránila svoj dobrý úmysel. O to väčšie však bolo jej prekvapenie. „No a potom si sadol ku kolegom z OĽaNO. Skoro som odpadla. To je kolega z našej koalície, pán poslanec Kuriak. A ja som sa do neho pustila, ako do cudzieho,“ pokračuje v opisovaní dnešného zážitku v parlamente. „Myslela som si, že sa bavím s niekým z ĽSNS alebo od Kuffu. Aj by som napísala, že je na nerozoznanie. Ale je pravdou, že napr. poslanci z ĽSNS sa so mnou dokázali baviť bez kriku, napriek tomu, že s mojimi názormi nesúhlasia,“ priznala šéfka zdravotníckeho výboru, ktorá si v komentároch vyslúžila uznanie, ale aj kritiku od odporcov interupcie. „Matovič naťahal do parlamentu kadejakú fanatickú zberbu. Náboženský fanatik nedokáže byť v koalícii,“ reagoval jeden z diskutujúcich.

Pozrite si v GALÉRII, kto dal Cigánikovej varešky a aký odkaz niesli!