„Vakcína obstála,“ píše s úsmevom poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS) svojim fanúšikom na Facebooku. Predsedníčka výboru pre zdravotníctvo opísala, ako v praxi u nej zafungovalo očkovanie proti novému koronavírusu. Jej manžel sa totiž covidom nakazil a ona s ním bola napriek tomu v jednej domácnosti. Takto to dopadlo.

„Po týždni v jednej domácnosti s mojím pozitívnym manželom som – negatívna,“ píše Cigániková, ktorá sa manžela napriek tomu nestránila a neboli od seba izolovaní. „Celú dobu vedľa neho fungujem, spím, objímam ho, rozprávam sa s ním.“

Škoda, že...

„Ako som už stokrát povedala, vakcína nie je štupeľ do nosa a keď som v intenzívnom kontakte s vírusom, tak ho aj logicky vdychujem. Negatívna teda budem s najväčšou pravdepodobnosťou preto, lebo u mňa zaúradovala vakcína,“ predpokladá Cigániková. Podotýka, že našťastie stihla tretiu dávku, a to 3 dni pred tým, ako mal jej manžel pozitívny test. „Keďže booster (tretia posilňujúca dávka – pozn. red.) účinkuje už po 24 hodinách, evidentne zaúčinkoval aj v mojom prípade,“ teší sa poslankyňa.

„Len škoda, že manžel najprv môjmu dohováraniu odolával a miesto absolvovania tretej dávky otáľal, lebo má dôležitý zápas (a po preočkovaní nie je dobré športovať). No… už ju nestihol. Dostal koronu.“ Cigániková je ale presvedčená, že „vďaka dvom predošlým Astrám mal minimálne príznaky“.

Hoci mu na domácom AG teste už svieti, že je negatívny, podľa slov Cigánikovej dodrží potrebných 10 dní karantény. „Ja už nemusím. Vďaka vakcíne som voľná… No, až na ten lockdown,“ dodala poslankyňa.

FOTO zo svadby Cigánikovej si pozrite v GALÉRII

Cigániková prekonala koronavírus v januári tohto roka, ako vtedy na Facebooku uviedla, dostala malú nálož vírusu a nemala žiadne príznaky. Pozitívny bol vtedy aj jeden z jej dvoch synov. Manžela vtedy preventívne z bytu „vysťahovala“.  

Mohlo by vás zaujímať: