Začiatok deväťdesiatych rokov minulého storočia bol na slovenskej mediálnej scéne mimoriadne búrlivý. Nové periodiká vznikali ako huby po daždi. V období ponovembrovej eufórie niekto chcel na plné hrdlo vykričať svoje názory, pre ďalšieho bolo vlastníctvo novín vec prestíže, tretí chcel na vydavateľskej činnosti zarobiť. Väčšina z týchto entuziastov rýchlo narazila na tvrdú realitu raného kapitalizmu na slovenský spôsob, do finančnej tiesne sa dokonca dostávali aj niektoré  „socialistické tlačové giganty“.

Samozrejme, bolo aj zopár výnimiek. Zopár titulov, ktoré sa svojou nápaditosťou, pracovitosťou a profesionalitou dokázali presadiť v tvrdom konkurenčnom boji. Medzi ne patrí aj náš a váš týždenník.

Čísla, ktoré vzbudzujú rešpekt
Zdroj: PLUS 7 DNÍ

Prvé číslo PLUS 7 DNÍ vy­šlo presne 20. júla 1990. Stálo 5 Kčs a na titulke bola karikatúra vtedajšieho federálneho premiéra Václava Klausa. Nový časopis mal štyridsať strán. Aj s obálkou a so štvorstranovou farebnou inzertnou prílohou. Až na charakteristické modré logo sa na dnešnú Plusku podobalo málo. Oproti existujúcim časopisom bol však už vtedy iný - rýpal do politikov, mafiánov, korupčníkov, ale napríklad aj otvorene hovoril o sexe.

Z dvojtýždenníka sa už do troch rokov stal týždenník. Na lepšom papieri, s farebnou tlačou, s čoraz väčším rozsahom a rastúcim nákladom. Z desaťtisícov výtlačkov sa v najlepších rokoch stalo takmer dvestotisíc. PLUS 7 DNÍ medzičasom dokázalo prekonať ekonomické krízy, nástup internetu a najnovšie aj celosvetovú pandémiu. Určite, môžete proti nemu mať výhrady, ale niektoré čísla sa jednoducho spochybniť nedajú. Veď posúďte sami.