Aktuálne dianie v prípade vraždy študenta filozofie Daniela Tupého naznačuje ešte šokujúcejšie pozadie, ako sa mohlo doteraz zdať. Obvineným v tejto kauze je od 23. marca 2023 bratislavský advokát Adam Puškár. Nie je však vylúčené, že jedným z útočníkov, ktorí 4. novembra 2005 vo večerných hodinách napadli na bratislavskom Tyršovom nábreží skupinu mladých ľudí, bol i muž dnes pôsobiaci v policajnom zbore. Nie priamo vo výkone, ale ako odborný asistent v rámci štruktúr Akadémie PZ.

Tváril sa akoby nič!

Uvedené indície možno dedukovať z výpovedí svedkov, ktorých NAKA zadržala v súvislosti s prípadom vraždy Daniela Tupého v uplynulých dňoch. Bolo ich dokopy desať. Rozsiahlejšiu výpoveď orgánom činným v trestnom konaní mali napokon poskytnúť traja z nich. Z vyjadrenia jedného pritom údajne vyplýva, že medzi útočníkmi z novembra 2005 bol aj muž, z ktorého sa neskôr stal policajt a snažil sa  získavať informácie o prebiehajúcom vyšetrovaní vraždy. Tieto následne posúval ďalším členom skupiny, ktorá na mladých ľudí na Tyršovom nábreží zaútočila. Podľa tohto svedka uvedený muž počas stretnutia, ku ktorému došlo asi dva až tri roky po skutku, nadával na Adama Puškára, že to on niekoho dobodal nožom a že sa tvári, akoby sa nič nestalo. Samotný Puškár sa vraj tejto schôdzky nezúčastnil.

Len niekoľko sekúnd

Orgány činné v trestnom konaní vypočuli neskôr aj osobu spomínanú uvedeným svedkom. Teda muža, z ktorého sa mal stať policajt. Tento mal vyšetrovateľovi vyrozprávať príbeh, z ktorého poriadne mrazí. Priznal, že v danom období sa pravidelne stretával so svojou partiou. V deň vraždy si vraj dali zraz v istom petržalskom podniku, kde bol okrem iných prítomný aj Adam Puškár. Odtiaľ vyrazili na autách do centra Bratislavy a napokon skončili na Tyršovom nábreží, kde zaparkovali.
Následne došlo k bitke jeho partie so skupinou nejakých ľudí. O koho išlo vraj nevedel. V istom momente zrazu zbadal Adama Puškára ako so zatvorenou päsťou udieral neznámeho muža ležiaceho na zemi. Robil pritom rýchle pohyby rukou zhora nadol, pričom jeho obeť sa nijako nebránila. Potom mal Puškár od nej odísť smerom k Dunaju. Napadnutá osoba sa ešte postavila. Svedok, ktorý aktuálne vypovedá proti Puškárovi, priznal, že on sám jej uštedril ďalšie údery do tváre "rukou, v ktorej držal zatvorený nôž".

Krátko na to všetci útočníci nasadli do áut a z miesta činu odišli. ,,Celé to trvalo niekoľko sekúnd,“ mal svedok uviesť pred vyšetrovateľom.

Chceli si buchnúť

Vypovedal tiež, že o vražde na Tyršovom nábreží sa dočítal na druhý deň v novinách. V prvom momente mu vraj ani nenapadlo, že by to nejako súviselo s útokom, ktorý podnikla jeho partia. Myslel si, že na mieste bola v ten večer aj iná skupina, ktorá si tiež chcela buchnúť. Postupne si ale začal všetko skladať, ako videl Adama nad tým mužom, ako odišiel k Dunaju a došlo mu, že to on ho zabil.  Adam mu vraj neskôr povedal, že k Dunaju po útoku odišiel, aby tam zahodil nožík.  K udalosti sa už potom nikdy nevracali. Pred vyšetrovateľom svedok priznal, že jeho partia organizovala v tom čase pravidelné piatkové ,,zábavné večery.“ Dôvodom bolo, že sa cez víkendy chceli biť, že tak, ako chodil niekto piť, oni si chodili jednoducho buchnúť. Vždy vraj boli  pripravení, vždy mali pri sebe chladné zbrane.  
Svedok dodal, že sa vraj úplne zosypal keď mu došlo, kto Daniela Tupého zabil. Z počiatku tomu ani nechcel uveriť. Následne sa mu údajne zmenil celý život. A prečo to nešiel ohlásiť na políciu? Bál sa vraj o svoj život, že by sa mu mohli  osoby zúčastnené na skutku pomstiť ako zradcovi.  

Len zhoda náhod?

V súvislosti s týmto svedkom zarazila informácia, že sa mal istý čas po vražde Daniela Tupého stať policajtom. Uvedené zatiaľ nikto oficiálne nepotvrdil. Muž s rovnakým menom a rokom narodenia 1984 však aktuálne pôsobí ako odborný asistent na Akadémii PZ. Z informácií zverejnených na webovej stránke tejto inštitúcie sa dozvedáme, že v uvedenej pozícii okrem iného ,,rozvíja spoluprácu s odbornou, policajnou praxou, najmä s Národnou jednotkou boja proti terorizmu a extrémizmu Národnej  kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru, kde v júni 2019 absolvoval odbornú stáž.“   
Ale možno to bude len úplná náhoda. Jednoducho zhoda mien. Lebo ak nie, tá predstava, že mladých policajných kadetov pripravuje do služby človek, ktorý takmer 18 rokov tajil meno možného vraha ich rovesníka, študenta Daniela Tupého, je neuveriteľná.

Zhoda mien

Na uvedené informácie reagoval priamo odborný asistent pôsobiaci na Akadémii PZ, ktorý požiadal o zverejnenie vyjadrenia. Uvádzame ho v plnom znení, teda aj s meno, hoci toto sme ani raz nespomenuli. ,,Vladimír Malíček, vedecko-pedagogický zamestnanec Akadémie Policajného zboru v Bratislave a súčasne príslušník Policajného zboru Slovenskej republiky, nie je osobou svedka v prípade vraždy Daniela Tupého, o ktorom sme sa v článku uverejnenom na našom spravodajskom webovom portáli dňa 25. marca 2023 pod názvom: ,,Z člena bandy vrahov Daniela Tupého sa stal policajt: Hovorí o zábavných večeroch na buchnutie" vyjadrovali a s prípadom vraždy DanielaTupého nemá vôbec nič spoločné, žiadnym spôsobom v tomto prípade nefiguruje, ani sa v ňom nejako nespomína. V danom prípade došlo zo strany spravodajského webového portálu k zámene osôb v dôsledku pochybenia a riadneho nepreverenia uverejňovaných informácií."