Človek už ani nevie, či to na tom Slovensku nemá radšej nadobro zabaliť. Dôvodom je dianie okolo Mariana Kočnera, sediaceho vo vyšetrovacej väzbe. Prelomená komunikácia z jeho mobilu totiž ešte stále vyplavuje nejaké prek­vapenia a ukazuje na ďalšie osoby zapletené do špinavých kšeftov a hier tohto mafiánskeho podnikateľa, ktorý je obvinený z kadečoho. Aj z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Čítanie z Kočnerovej Threemy už oficiálne povolil súd, ktorý pojednáva kauzu zmeniek televízie Markíza. Verejnosť má doslova v priamom prenose možnosť vypočuť si, o čom sa s Kočnerom bavili i vysokopostavení ľudia. Ale, samozrejme, aj tí nižšie postavení, ako bola Darina Lenártová, kamarátka bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej a vraj i speváčky Dary Rolins.

 

Úspešná

Darina Lenártová bola podľa všetkého vskutku činorodá žena. Pred časom sa v istej televíznej relácii pochválila, že ako malá hrala vo filme Juraja Jakubiska Tisícročná včela, nuž a ako veľká vraj napísala niekoľko textov piesní svojej kamarátky Dary Rolins. V posledných rokoch stíhala podnikať, robiť asistentku smeráckemu poslancovi Jozefovi Bučekovi, ale aj zastrešovať aparát štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej.

Vybudovaná kariéra sa však Darine Lenártovej začala rúcať po tom, ako jej začiatkom septembra polícia zadržala mobilný telefón a počítač. Rovnako ako jej šéfke z rezortu spravodlivosti Jankovskej či niekoľkým sudkyniam. Dôvodom je skutočnosť, že v minulosti veľmi intenzívne komunikovali s mafiánom Koč­nerom, pre ktorého tak nejako spoločne, ako dámsky klub, vybavovali rôzne rozhodnutia. Samozrejme v jeho prospech.

Skončila

Okamžite po prepuknutí škandálu rozviazal spoluprácu s Lenártovou poslanec NR SR Buček. Lebo vraj stratila jeho dôveru. Následne ešte nejaký čas pôsobila na ministerstve spravodlivosti, kde sprevádzala Moniku Jankovskú aj na jej pamätnú tlačovú besedu, počas ktorej oznámila svoj odchod z funkcie. Aj to je však už minulosť. Darina Lenártová tam skončila zhruba pred mesiacom. Ako rezort upozornil, jeho zamestnankyňou však ni­kdy nebola. „Na obdobie od 15. októbra 2018 do 14. októbra 2019 mala uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti,“ dali nám vedieť z tlačového odboru a dodali, že podobnú dohodu mala podpísanú aj v rokoch 2013, 2014, 2015 a 2016.

Náplňou práce Dariny Lenártovej bolo „vykonávanie činností súvisiacich s poradenstvom v oblasti plánovania, priebehu a realizácie vybraných úloh rezortu spravodlivosti, ktoré sú v pôsobnosti organizačných útvarov priamo riadených štátnou tajomníčkou II na Ministerstve spravodlivosti SR. Vykonávala tiež konzultačnú a poradenskú činnosť pre štátnu tajomníčku, súvisiacu s jej pôsobnosťou alebo členstvom v asociáciách a združeniach v rámci rezortu spravodlivosti, a riadenie špecifických komunikačných aktivít a potrieb kancelárie štátnej tajomníčky“. Aký za to brala plat, nám už neprezradili. Vraj nemôžu, pre ochranu osobných údajov.

Zverejnená komunikácia

Napriek tomu, že Darina Lenártová je nesporne zaujímavou persónou, jej meno zarezonovalo v spoločnosti len pred pár dňami. Keď sa počas sporu o televízne zmenky opäť čítali časti Kočnerovej komunikácie. Vysvitlo, že so svojimi pocitmi sa mu okrem iných dám zdôverovala Darina Lenártová, kamarátka jeho „opičky“ Jankovskej. Posťažovala sa mu napríklad na dnes už bývalého sudcu Najvyššieho súdu Libora Duľu, ktorého prezidentka pred časom posunula na Ústavný súd.

„Potom sa ma dotykal taky ko..t, uplne sa lepil k… a nervy som chytila,“ písala vraj pani Darina mafiánovi Kočnerovi.  Lenártová sa Kočnerovi zdôverila aj s tým, že Duľa sa jej opýtal, „ze ci smie prosit a nastokol si ma na stehno!!!!! Tak som ho odtlacila s vetou: ze hej! Ukludni sa! Libor Dula. Nejaky nestastnik z najvyssieho sudu. Vyzera ako klarinetista zo synfonickeho orchestra. Ovsem z 80- rokov. Cele zle. Zly Halloween tato nasa banda sudcov.“ Áno, presne tak, toto riešila pravá ruka štátnej tajomníčky z ministerstva spravodlivosti s Kočnerom.

Mohlo by vás zaujímať: